İYİ PArti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, hükümetin enflasyonu düşürecek bilgisi, ekibi, motivasyonu ve niyetinin olmadığını öne sürerek, "Milletin sırtına binerek yapılan bütçe düzeltmesi de kalıcı olmaz" dedi.

HÜKÜMETE SESLENDİ

Usta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hükümete tepkisini getirdi. Usta,  "Türkiye’yi göz göre göre ciddi bir enflasyon sarmalına soktular.  Başından beri söylüyorum: Erdoğan ve kabinesinin enflasyonu düşürecek bilgisi de, ekibi de, motivasyonu da, niyeti de yok.  Son iki yılda yandaşlara ucuz kredi yoluyla enflasyonu bir rant kapısı olarak kullandılar. Şimdi ise en acımasız vergi olan enflasyon vergisiyle kamu maliyesini düzeltme aracı olarak görüyorlar. Vatandaşa verilen üç beş kuruşluk gelir artışı şimdiden eritildi. Hükümete sesleniyorum. Enflasyonu düşürmeden büyüme de, kalkınma da olmaz. Milletin sırtına binerek yapılan bütçe düzeltmesi de kalıcı olmaz" ifadelerini kullandı.

Samsun'da Uluslararası Egzersiz ve Spor Bilimleri Kongresi başladı Samsun'da Uluslararası Egzersiz ve Spor Bilimleri Kongresi başladı

GÖZDE ARI

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.