İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy'dan Soykırım İddiasına Tepki İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın "Ermeni Soykırımı'nın Tanınması, Soykırım Faillerinin İsimlerinin Kamusal Alandan Kaldırılması" başlıklı kanun teklifine yönelik tepkisi dile getirdi

HDP Milletvekili HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan Cuma günü "Ermeni Soykırımı'nın Tanınması, Soykırım Faillerinin İsimlerinin Kamusal Alandan Kaldırılması" başlıklı kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na verdi. Kanun teklifine tepki gösteren İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, ''Bu ülkenin tarihine dil uzatan, iftira atanların Yüce Meclis koltuklarında oturmasını zül sayıyoruz '' dedi.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy: "Kadınlar İYİ Parti'nin göz bebeği" İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy: "Kadınlar İYİ Parti'nin göz bebeği"

Hasan Aksoy açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

Şanlı tarihimize dil uzatan , büyük Türk milletinin temsil makamında halkın gerçek sorunları yerine tarihçilerin karar vermesi gereken bir konuda hadsiz öneriler veren HDP milletvekili Garo Paylan'ı şiddetle kınıyoruz . Bir taraftan aynı sofrada aynı masada olmayı istemek öbür taraftan tarihimizi, geçmişimizi suçlayan emperyalist devletlerin maşası olmaya yeltenmek hadsizliktir. İYİ Parti, Bu ülkede barış ve huzur istemeyenlerle hiçbir zaman bir arada olmamıştır, olmayacaktır. Biz hiçbir zaman mecliste temsil edilen siyasi partilere bu ülkenin kurucu değerlerine, bölünmez bütünlüğüne karşı bir eylem ve söylem içinde olmadıkça tavır almadık . Ancak her fırsatta birlikte kardeşçe yaşamak yerine ülkeyi kaosa sürükleyecek tutum içinde olanlara da tepkisiz kalmamız mümkün değildir . Yıllardır ülkemize karşı soykırım meselesini ısıtıp ısıtıp kendi gündemlerine alan emperyal devletler amaçlarına ulaşmak isterken yerli işbirlikçileri de pusudan çıkıp farklı farklı demeçler vererek gündem oluşturmaya çalışmaktadır . Bu ülkenin tarihini elbette tarihçiler değerlendiriyor ama hiçbir zaman soykırım felsefesi ile hareket eden bir anlayışı olmamıştır. Türk milletini soykırımla suçlayanların kendi ait oldukları kültürün dünya tarihinde akıtılan kandaki paylarına bakmaları ve tüm savaşları başlatan saldırgan taraf olduklarının bilinmesini isteriz . Hiçbir devletin tarihinde Yurtta Sulh Cihanda Sulh diyen bir lider olmamıştır. Tarihte soykırımlar incelendiğinde en çok bunu dile getirenlerin ellerinin kana bulanmış olduğu görülecektir, damarındaki asil kanla sadece kendi ülkesini koruma derdine düşenleri göremezsiniz.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.