Kanal S'de önemli açıklamalarda bulunan İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Samsun'da tarım üretiminin düştüğüne dikkat çekti. 

Samsun'da polisten duyarlı davranış Samsun'da polisten duyarlı davranış

Samsun'un uydudan yayın yapan tek televizyonu Kanal S 'de yayınlanan SMG Genel Koordinatörü Barış İpek'in sunduğu Çizgi Üstü programında konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Milletvekili Erhan Usta, " Samsun'da tarım üretimi düşmüş. Çünkü işleyecek tesis yok. Bunları yapmamız lazım. İşte o zaman Samsun ekonomisini canlandırabiliriz." dedi.

"TARIM ÜRÜNLERİNİ İŞLEYECEK TESİS YOK"

Samsun'a ilişkin değerlendirmelerde bulunan Usta,  Bafra ve Çarşamba ovalarının önemine değindi.  Tarıma dayalı sanayinin de geliştirilmesi gerektiğini belirterek, "Verimli ovalar değerlendirilemiyor. Buralarda dünya kadar ürün çıkıyor. Bunu sanayiye çevirecek hiç bir tesis yok. Bafra'da bir tane salça fabrikası var. O da ayakta durmakta zorlanıyor. Samsun'da tarım üretimi düşmüş. Çünkü işleyecek tesis yok. Bunları yapmamız lazım. İşte o zaman Samsun ekonomisini canlandırabiliriz. Medikal sektör ile ilgili ciddi bir kümelenme var. Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Demir ilk iş başına geldi MEDİKÜM'den Büyükşehir'i çıkarttı. MEDİKÜM tanıtım ve pazarlamayı yapacak bir şirketti.  Bizim 3 dolara gönderdiğimiz ameliyat seti bize 20 dolar olarak geri geliyor. Samsun'da tıbbı aletlerle ilgili ileri teknoloji endüstri bölgesinin kurulması için Meclis'te teklif verdim. Benim o kanun teklifine çok acıdır AK Parti milletvekilleri destek vermedi. Samsun'un turizm potansiyelini canlandırmamız lazım. Burada bizim potansiyelimiz var, ama bu potansiyeli harekete geçirecek bir yönetime ihtiyaç var" diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.