Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "CAMEK'in istihdama ve üretime sağladığı katkı bizleri gururlandırdı" ifadelerini kullandı

Canik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'nı ziyaret eden Başkan İbrahim Sandıkçı, "Merkezimizin istihdama ve üretime sağladığı katkı bizleri gururlandırdı. Ekibimizi çalışmalarından dolayı kutluyorum" dedi.

Samsun'da savaşan İHA Yarışması başladı Samsun'da savaşan İHA Yarışması başladı

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Başkan Sandıkçı, CAMEK'i ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı. CAMEK projesini kadınlara, gençlere ve dezavantajlı gruplara meslek eğitimi ve istihdam imkanı sağlamak amacıyla hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Sandıkçı, “CAMEK Canik Meslek Edindirme Kursları, 2021 yılında OKA tarafından sağlanan 2 milyon TL hibe ile hayata geçirdiğimiz bir projemiz. CAMEK’te verilen eğitim programı ahşap CNC operatörü, bilgisayar destekli 3 boyutlu mobilya tasarım, mobilya döşeme dikiş, mobilya döşeme kesim kursları şeklinde dört farklı modülden oluşuyor. Burada eğitim alan kursiyerlerimiz meslek edinmiş olarak sektörün içine dahil olacaklar. Eğitimler güzel bir şekilde devam ediyor. Kursiyerlerimiz güzel ürünler ortaya koymaya başladı. Eğitimcilerimize, destek veren kurumlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.