Türkiye'de en uzun soyadı merak ediliyor. Şu ana kadar bilinen en uzun soyadın "Ayyıldızlı Kırmızı Bayrak Taşıyan Kahramanoğlu" olarak biliniyor.

Türkiye'de birbirinden ilginç soyadları var. Bu soyadlarından bazıları uzun bazıları da kısa. Ancak Türkiye tarihinin en uzun soyadı, diğerlerine hiç benzemiyor. Hatta bu soyadı duyanlar kısa süreli bir şaşkınlık yaşıyor.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları açıklandı! 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları açıklandı!

EN UZUN SOYAD

Türkiye'de şu ana kadar kayıtlara geçen en uzun soyad, "Ayyıldızlı Kırmızı Bayrak Taşıyan Kahramanoğlu" olarak biliniyor. Bu soyadın kaç kişi tarafından taşındığı bilinmezken, rakiplerinin ise kelime sayısı açısından çok daha geride olduğu ifade ediliyor.

BİR İSİM DAHA VAR

Diyarbakırlı Mehmet Neytullah Uçarturnagurbetgezer de Türkiye'de en uzun soyadın kendisinde olduğunda iddia ediyor ancak Uçarturnagurbetgezer'in soyadı,"Ayyıldızlı Kırmızı Bayrak Taşıyan Kahramanoğlu" soyadından har sayısı olarak daha az kalıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.