doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

İşte Samsun’un Gururları! TEKNOFEST’e Damga Vurdular

İşte-Samsun'un-Gururları!-TEKNOFEST'e-Damga-Vurdular
Daha Fazla Göster

İşte Samsun’un Gururları! TEKNOFEST’e Damga Vurdular    Dünya’nın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021’e Samsun damga vurdu. Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı projeleriyle 297 takımı geride bıraktı.

Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı, Dünya’nın en büyük havacılık festivali olan TEKNOFEST’te ‘Orta İrtifa Roket Kategorisi’nde  297 takım arasından Türkiye birincisi oldu.

TEKNOFESTe Damga Vurdular 2 Foto Galeri

DÜNYA’NIN EN BÜYÜĞÜ
Binlerce kişinin ziyaret ettiği Dünya’nın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021, görsel şölen ve yenilikler sunuyor. Geliştirilen yeni teknolojiyi ziyaretçilerle buluşturan festivalde, Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı ‘Orta İrtifa Roket Kategorisi’nde yaptıkları proje ile adeta büyüledi. Ekip 297 takımı geride bırakarak, birinciliği elde etti.

TEKNOFESTe Damga Vurdular 3 Foto Galeri

TEKNOFESTe Damga Vurdular 4 Foto Galeri

VALİ DAĞLI BAŞARI DİLEDİ
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ise yayımladığı mesajda, “Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali #Teknofest2021’de düzenlenen Roket Yarışmasında, Orta İrtifa Kategorisinde Türkiye 1.’si olarak hepimizi gururlandıran Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

BU GURUR SAMSUN’UN
Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı Dünyanın en büyük havacılık festivali olan TEKNOFEST’te Orta İrtifa roket kategorisinde 297 takım arasından Türkiye http://1.si olmuştur. Teşekkürler çocuklar. Bu Gurur Samsun’un” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir