doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

İşte Kur’an-ı Kerim’i Yırtan Kız Olayının Gerçek Hikayesi

kurani-kerimi-yirtan-kiz-olayinin-asli
Daha Fazla Göster

İşte Kur’an-ı Kerim’i Yırtan Kız Olayının Gerçek Hikayesi Uzun bir süre gündem olan ve bir şehir efsanesine dönüşen Kur’an-ı Kerim’i yırtan kız olayının aslının hikayenin anlatılanından çok başka olduğunu biliyor muydunuz? Hikaye çocukları korkutmak için kurgulanmış bir yalandan ibaret. Sosyal medyada sıkça gördüğümüz fotoğraf ise bir balmumu heykeline ait. İşte merak edilen tüm detaylar

Hikayeye göre; Hollanda’da geçen olayda bir genç kız, müzik dinlediği sırada yüksek sesle Kur’an okuyan annesi tarafından uyarılır. Fakat kız yine de müziği kısmak istemez ve annesine sinirlenerek Kur’an-ı Kerim-i yırtar. Bu dakikadan sonra kızın cezalandırılarak maymun benzeri bir yaratığa dönüştürüldüğü iddia edilir.

AİLESİ, İĞNEYLE ÖLDÜRÜLMESİNİ İSTEDİ

İddianın devamına göre genç kız maymuna dönüştükten sonra Hollanda’da bir hastaneye yatırılır ve orada tutulmaya başlar. Ailesi ise kızlarını artık istemez ve iğneyle öldürülmesini talep eder. Hikaye bir efsane haline gelerek kulaktan kulağa yayılır.

FOTOĞRAF MÜZEDE ÇEKİLMİŞ

Olayın aslı şöyledir ki; kız ait olduğu iddia edilen fotoğraf aslında Patricia Piccini tarafından 2003 yılında yapılan ve Hollanda’da bir müzede sergilenen balmumu heykeline ait. Dolayısıyla fotoğrafın hastanede çekildiği iddiası da boşa çıkar. Ortada ne yaratığa dönüşen bir kız ne de ölümünü talep eden bir aile vardır.

cogu kisi yanlis biliyor iste kur an i kerim i 14505466 2913 m Güncel cogu kisi yanlis biliyor iste kur an i kerim i 14505466 7680 m Güncel

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ GÜNCEL HABERLER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir