Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
5s dikey çarsan HRS Ajans

İşte İllerde Kar Tatilinde Son Durum! Art Arda Açıklamalar

featured

İşte İllerde Kar Tatilinde Son Durum! Art Arda Açıklamalar 24 Aralık Cuma (yarın) hangi illerde okullar tatil? Eğitime kar engeli! Peş peşe duyurdular…

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından yurdun dört bir yanında bir süredir devam yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi. Birkaç gündür pek çok il ve ilçede eğitime verilen aranın ardından şimdi öğrenci ve veliler “24 Aralık Cuma günü okullar tatil mi?” sorusuna cevap arıyor. Konuyla ilgili peş peşe açıklamalar geldi. İşte son dakika haberinin detayları…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından yurdun dört bir yanında süren yoğun kar yağışı sebebiyle pek çok il ve ilçeden peş peşe eğitime ara verildiği haberleri gelmeye devam ediyor. Meteorolojinin yaptığı uyarıların ardından 24 Aralık Cuma günü okulların tatil olup olmayacağı çok sayıda veli ve öğrenci tarafından merak ediliyor. Peki, 24 Aralık’ta hangi illerde okullar tatil olacak? İşte detaylar…

TRABZON’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?
Trabzon’da buzlanma ve don olayı beklendiğinden tüm ilçelerde taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Meteorolojik tahminlere göre ilimizin de içerisinde bulunduğu bölge genelinde 23-24-25 Aralık 2021 Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri kuvvetli, yer yer çok kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden tüm ilçelerimizde taşımalı eğitime 24 Aralık 2021 Cuma günü bir (1) gün süreyle ara verilmesine, engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin idari izinli sayılmasına valiliğimizce karar verilmiştir.”

RİZE’DE EĞİTİME 1 GÜN ARA
Rize merkez ve ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün daha ara verildi.

Rize Valiliğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde dün akşam saatlerinden itibaren başlayan aralıklarla devam eden kar yağışı ve meteorolojiden alınan son tahminlere göre gece saatlerinden itibaren kuvvetli, yer yer çok kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden; hava şartlarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve yaşanması muhtemel olumsuzlukların önüne geçilebilmesi amacıyla ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm eğitim kurumlarımızda eğitim öğretime 24 Aralık 2021 Cuma günü 1 gün süreyle ara verilmiştir. Bu süre zaafında engelli ve hamile kamu görevlileri de idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

SİNOP’TA EĞİTİME KAR ENGELİ
Sinop’ta kar yağışı dolayısıyla bazı ilçelerde okullar bir gün daha tatil edildi.

Sinop Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Etkisini sürdüren kar yağışının özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar nedeniyle Sinop Merkez, Erfelek, Ayancık ve Türkeli ilçelerimizde okullar 24 Aralık Cuma tarihinde eğitime ara verilmiştir. Ayrıca Dikmen ve Gerze ilçelerinde taşımalı eğitim gören öğrencilerimiz için eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir” denildi.

BARTIN’DA TAŞIMALI SİSTEMLE EĞİTİME KAR TATİLİ
Bartın’da, yoğun kar yağışı sonrası don ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için okullara yarın (24 Aralık Cuma) ara verildi.

Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte bu gece ve yarın sabah saatlerinde don ve buzlanma olayının ulaşımda aksamalara neden olabileceği belirtildi.

Açıklamada, İilimizde bu gece ve yarın sabah saatlerinde don ve buzlanma olayının ulaşımda aksamalara neden olabileceği değerlendirildiğinden ilimiz genelinde sadece taşımalı eğitim öğretim kapsamındaki öğrencilerimiz için eğitim öğretime 24 Aralık Cuma günü bir gün süreyle ara verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

ZONGULDAK’TA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?
Zonguldak’ta etkili olan don ve buzlanma nedeniyle il merkezinde eğitim öğretime yarın (24 Aralık Cuma) ara verildiği açıklandı.

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışının gece geç saatlerinden itibaren don ve buzlanma olayı ile ulaşımda meydana getireceği aksamalar nedeniyle eğitime bir günlüğüne ara verildiği kaydedildi.
İl merkezi, merkeze bağlı belde ve köylerdeki taşıma kapsamındaki ilk ve orta dereceli okullarda, özel eğitim kapsamındaki okullar da 24 Aralık Cuma günü bir eğitim öğretime ara verildiği belirtildi. Bu süre zarfında engelli ve hamile kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı belirtildi.

Öte yandan Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş yaptığı açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ilçemizde 24 Aralık Cuma günü taşımalı eğitimle beraber köy okullarımızın tamamında eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir ” dedi.

Devrek Kaymakamı Ümit Altay da taşımalı eğitim kapsamındaki okulların tatil olduğunu açıklayarak “Köy yollarımızdaki buzlanma riskinin devam etmesi sebebiyle 24 Aralık 2021 Cuma günü de taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimiz için bir gün süreyle eğitime ara verilmesine karar verilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Kilimli ve Kdz. Ereğli ilçelerindeki tüm okullar ile Gökçebey ve Alaplı ilçesinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki okullar bir günlüğüne tatil edildi.

Güncel kar00 vaGX cover Güncel s 65efe9ae5347c7f0c46d2b3fa279fc14e6a8c514 Güncel

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.