doğa calven cemre
5s arslan bilgi

İsmail Uyanık Ve Yüksel Yıldırım Arasında Neler Yaşandı? İşte O Konuşmanın Detayları

yuksel-yildirim-ve-ismail-uyanik-arasinda-gecen-konusma
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsmail Uyanık Ve Yüksel Yıldırım Arasında Neler Yaşandı? İşte O Konuşmanın Detayları Samsunspor Kulübü Derneği Olağan Genel Kurul’unda seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Yüksel Yıldırım, yeniden başkan seçildi. Zaman zaman sinirlerin gerildiği kongrede İsmail Uyanık ve Yüksel Yıldırım arasında geçen konuşma sinirlerin gerilmesine neden oldu

WhatsApp Image 2021 06 25 at 20.29.29 Ana Manşet

SANA HİZMET ETTİM

Başkan Yıldırım Samsunspor’daki şirketleşmede İsmail Uyanık’ın büyük payı olduğunu aktararak, “Bütün Samsun teşekkürü size etti. Bunun yüzde kaç olduğu beni ilgilendirmiyor. Bunu aramızda sonra konuştuk. Burada konuyu açma sebebin birilerine mesaj vermek istiyorsan bu soruyu bana değil, senin şirketleşmesini isteyen arkadaşlara sorman lazım. Niye 100’de yüzü onayladınız. Neden yüzde 99 değil? Sadi Subaşı bana ‘biz yüzde 90’ı istiyorduk’ ama İsmail başkan tutturdu biz de bir şey diyemedik. Kulüp kapanmak üzereydi’ dedi. Şimdi bunun karşılığı ben değilim. İsmail Uyanık, senin başkanlığın döneminde çalışıp, sana hizmet ettim. Geldiğimde yönetim hakkında kötü sözler söyleniyordu. Ben de bankadan 250 bin dolar borç aldım. O sene küme düşmek üzereydik, 7. bitirip İnter Toto kupasına gittik. İsmail Başkan 7. bitirince, ‘Bu kadar sene başkanlık yaptım, beni destekle ben bir kere şampiyonluğa oynamak istiyorum’ dedi. Ben de destekledim. Veysel Bilen’i arayarak, 250 bin dolarlık krediyi 500 bin dolar yapmasını rica ettim. O da yaptı. Bu paralar benim adıma çekildi. 18 yönetim kurulu üyesi de bana kefil oldu. 1997’de İstanbul’a taşındım. Banka limitini 500 bin dolar biliyorum. Bütün evraklar TMSF’dedir. Çekilen paralarda 1 tane imzam yok. Paraları siz harcadınız. Sonra banka aradı limitin 2 milyon dolara çıktığını söyledi. Benim bundan haberim yok. Bu borç daha sonra 6,5 milyon dolara çıktı. Bankayla pazarlık yaptık ve Samsunspor’un borcunu Veysel Bilen’in desteği ile borcun 3,5 milyon dolarını silip, 3 milyon dolara indirdik. Geri kalan 3 milyon da 2,5 milyon dolara Cenk İşler’i Adanaspor’a sattık. 2 milyon bankaya verildi 500 kulüpte kaldı. Geri kalan da Cine5 temliği verdi. Bütün borçlar kapandı” açıklamasını yaptı.

BORÇLARIN HİÇBİRİNİ ÖDEMEDİN

Başkan Yıldırım açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:

“Ben ve 18 arkadaş hacizden kurtulduk. Sen para almışsan parayı ödenek için alıyorsan ödememek için değil. Burada borçlara girersek bu işin içinden çıkamayız. Ben bu dernekte başkanlık yapmak istemedim. Sevdalısı da değilim. O kadar çok işim var bu kadar işin içinde İsmail Uyanık ile yola çıktım. Derneği değil futbolu kurtarmak için yola çıktık. Maalesef yürümedi ve yollarımızı ayırdık. Kendisi de dernekten istifa edip, şartlarını koydu. Keşke bitirseydin bütün şartları. Keşke Samsunspor alacaklarını toplasaydın, borçlarını kapatsaydın. Sen kapatsaydın. Çünkü şirketleştiren sensin. Bu borçları ödeme altına giren sensin. Hiçbirini ödemedin şimdi bana hesap soruyorsun. 1,5 sene ortaklık yaptık. Kaç para ödedin? 1 TL para ödemeden gittin. Burada ayıp oluyor. Ben bu Samsun’a vücudumu koydum. Beni paracı yaptın. Artık para konuşmak istemiyorum. Beni paracı yapan birisi borcuna da sahip olur.”

WhatsApp Image 2021 06 25 at 20.28.44 Ana Manşet

İSTEDİĞİNİ KONUŞ

Bu açıklamanın ardından ayağa kalkarak kürsüye doğru yürüyen İsmail Uyanık, “İstediğini konuş. Zaten her yerde konuşuyorsun” serzenişinde bulundu. Bu karşılıklı konuşmaların ardından bazı üyeler divan başkanlığına tepki göstererek olaylara müdahalede bulunmadığı konusunda seslerini yükseltiler. Divan kurulu üyeleri ile bazı kulüp üyeleri arasında tartışma yaşandı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir