2023 yılı sona ererken, yatırım araçlarındaki performans ve 2024 beklentileri merak konusu oldu. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, borsa, döviz kurları, altın ve gümüş için değerlendirmelerde bulunarak yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulundu.

Borsa ve döviz kurlarıyla ilgili değerlendirmelerine başlayan Memiş, Borsa İstanbul'un yaşadığı sert düşüşlere rağmen yatırımcılara cesaret verdi. 2024 yılında borsanın kazandırmaya devam edeceğini ifade eden Memiş, uzun vadeli yatırımcılara düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirmelerini önerdi. Döviz kurlarında ise yükseliş beklentisinin devam ettiğini belirterek, özellikle euro'nun dolara kıyasla daha fazla kazandıracağını vurguladı.

GRAM ALTINDA 2.000 TL TAHMİNİ

Tüm emeklilere bedava olacak! Yaş şartı yok Tüm emeklilere bedava olacak! Yaş şartı yok

İslam Memiş, altın ve gümüş fiyatlarıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Ons altının kısa vadeli düşüşlerine rağmen kalıcı olmadığını belirten Memiş, gram altında ise 2024 yılında 2000 lira seviyelerinin görülebileceğini öngördü. Ayrıca, gram gümüşün de değer kazanmaya devam edeceğini ifade etti.

2023'ÜN EN ÇOK SATAN ALTINI 

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarla da dikkat çeken Memiş, 2023 yılında en çok tercih edilen altın çeşidini "Ajda bilezik" olarak belirledi. Ayrıca, astar altının da popülerliğini vurgulayarak yatırımcılara 2024 için plan yapmalarını önerdi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.