doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

iPhone Tamiri Kolaylaşıyor! Apple Kuralları Esnetti.

iPhone-Tamiri-Kolaylaşıyor!-Apple-Kuralları-Esnetti.
Daha Fazla Göster

iPhone Tamiri Kolaylaşıyor! Apple Kuralları Esnetti. Face ID özelliği ekran bozulunca devre dışı bırakan  Apple kullanıcılarını zorlayan durum karşısında mecburen  geri adım attı. Yetkili servis dışında ekran değişimi yapılan iPhone’larda Face ID sensörünü devre dışı bırakan Apple, geri adım attı. Apple, ekran değişimi kurallarını esnetiyor

Apple ekran değişimi

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında yeni nesil iPhone 13 ailesini tanıttı. Özellikle performansı ve kamera yetenekleriyle dikkatleri üzerine çeken telefon, çıkar çıkmaz kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Ancak zaman içinde telefonu kırılan ve tamir ettiren insanlar, önemli bir sorun ile karşılaştı.

Telefonlarında ekran değişimi yapan kullanıcılar, Face ID sensörünün çalışmadığını fark etti. Olayın büyümesi üzerine açıklama yapan şirket, bunun bir hata olmadığını ve yasa dışı durumların önüne geçmek için kasıtlı yapıldığını söyledi. Ancak ABD’li teknoloji devi, kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine geri adım attı.

Apple, kripto para sektörüne girme konusunda oldukça sakin. Şirketin aceleci davranmak istemediği ve yeni yollar araştırdığı öğrenildi Çıkardığı ürünlerin hem yazılımını hem de donanımını kendi geliştiren Apple, bu durumu bir pazarlama stratejisi olarak kullanıyor. Şirketin bahsetmediği asıl önemli detay ise geliştirme sürecinde cihazların üçüncü parti kişiler tarafından açılmayacak şekilde tasarlanması. Ancak son yaşanan ekran değişimi sorunundan sonra şirket bu inadından vazgeçiyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan şirket, kullanıcıların sorunlarını dinlediklerini ve sorunu çözecek bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Böylelikle Apple, ekran tamiri problemini ortadan kaldırarak, müşterilerin cihazlarında istediklerin gibi değişiklik yapmalarına izin verecek.

Sorunu ilk tespit eden ve gündeme gelmesini sağlayan iFixit‘ten Kevin Purdy, gelişmeler hakkında; Bu elektronik tamiri için oldukça önemli bir başarı. Ancak savaş henüz bitmiş değil. Pek çok marka hala cihazlarının başkaları tarafından tamir edilmesinin önüne geçmeye çalışıyor. Bu kabul edilemez. İfadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir