Instagram çöktü mü? sorusu 31 Ekim 2022'ye damgasını vuran sorulardan biri oldu. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram'da kullanıcılar hesap askıya alındı hatası görmeye başladıklarını iddia etti. Peki Instagram'da ne oldu, Instagram çöktü mü?

instagram_takipci_silme_ozelligi_52351231

INSTAGRAM'DA HESAP ASKIYA ALINDI HATASI!

Birçok kullanıcı, Twitter ve Ekşi Sözlük gibi mecralarda Instagram'da hesaplarının askıya alındığından söz etti.

Kullanıcılar, durup dururken, bir anda hesaplarının askıya alındığına dair bir bildirim gördüklerini dile getirdi. Çoğu kullanıcı Instagram'ın politikalarını ve kurallarını ihlal etmediğini öne sürüyor.

"BİRDEN HESABIM YOK OLDU"

Ekşi Sözlük'teki bir yazar ise yaşadıklarını şöyle açıkladı;

"Az önce Instagram'da gezinirken birden robot olmadığınızı kanıtlayın dedi. Köprü resimlerini seçtirdi, telefon numarası onayı ve mail onayı istedi. Ben de bunları harfiyen yerine getirdim. Instagram hesabı normal akışta devam ederken birden hesabım yok oldu. Şimdi girmeye çalışıyorum böyle bir hesap bulunmamaktadır diye hata veriyor."

SEBEPSİZ YERE İOS KULLANICILARINI UYGULAMADAN ATMAYA BAŞLADIĞI SÖYLENMİŞTİ

Sabah saatlerinde çıkan haberlerde ise Instagram kullanıcılarının her 5 ila 10 saniyede bir Instagram uygulamasından atılma sorunu yaşadıkları iddia edilmişti. Bu sorunun güncellemeden sonra yaşandığı öne sürülmüştü.

RAPORLAR GELİYOR

Downdetector ise Instagram'da bir sorun olduğuna dair kullanıcı raporlarının gelmeye başladığını gösterdi. Sitede "Kullanıcı raporları Instagram şirketinde problemlerin olduğuna işaret ediyor" ifadesi yer aldı. Saat 16:13 civarlarında raporların maksimum seviyeye ulaştığı görüldü.

TAKİPÇİ SAYILARINDA DÜŞÜŞ

BBC'nin aktardığına göre, Instagram'a giriş yapabilen bazı kullanıcılar, sorun nedeniyle askıya alınan hesaplar siteden silindikçe takipçi sayılarında büyük düşüşler gördüklerini bildirdi.

Bu duruma neyin sebep olduğu ise bilinmiyor.

instagram 3110

INSTAGRAM'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Instagram, resmi hesabı "@InstagramComms" yoluyla bir açıklama yaptı.

Platform yaptığı açıklamada, "Bazılarınızın Instagram hesabınıza erişirken sorun yaşadığının farkındayız. Bunu inceliyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.