40 Dakikalık Ameliyatla Göz Kapağı Sarkmasından Kurtulun

Göz doktoru Cüneyt Karaarslan, kişiye yaşlı ve yorgun bir ifade veren üst göz kapağı sarkmasının, görme alanının daralmasına sebep olduğunu belirterek, bu sorunun 40 dakikalık bir ameliyat ile ortadan kaldırılabileceğini söyledi.Karaarslan,...

40 Dakikalık Ameliyatla Göz Kapağı Sarkmasından Kurtulun
Göz doktoru Cüneyt Karaarslan, kişiye yaşlı ve yorgun bir ifade veren üst göz kapağı sarkmasının, görme alanının daralmasına sebep olduğunu belirterek, bu sorunun 40 dakikalık bir ameliyat ile ortadan kaldırılabileceğini söyledi.

Karaarslan, yaptığı açıklamada, vücudun en ince deri bölgesi olan üst göz kapağı, cildin sürekli esnemesine bağlı olarak zaman içerisinde düşmeye başladığını ifade ederek, "Genelde kalıtımla alakalı olan bu durum cildin yapısına göre de yer çekiminin etkisine yenik düşüyor. Kadınlarda makyaj yapma alanının daralmasına da neden üst göz kapağı düşüklüğü her şeyden önce görme alanını daraltıyor" dedi.

Karaarslan, genel olarak orta yaş grubundaki kişilere üst göz kapağı sarkması nedeniyle ameliyat gerektiğine dikkat çekerek şunları kaydetti:

"Üst göz kapağı ameliyatları her bir göz için yaklaşık 20 dakika sürüyor. Bu süre işlemin boyutuna ve doktorun çalışma şekline değişebilir. Genelde lokal anestezi ile yapılır. Hasta ameliyatın ardından 1-2 hafta içerisinde çalışma hayatına dönebilir.”

Karaarslan, söz konusu ameliyatın hastaneye yatmayı gerektirmeyen bir operasyon olduğunu ifade ederek, üst göz kapağındaki sarkmaların yok edilebilmesi için yapılan kesinin kapak kıvrımının içine gizlendiğini kaydetti.

Üst göz kapağına yapılacak cerrahi müdahalelerin genç ve dinamik bir görüntü sağlayacağını anlatan Dr. Cüneyt Karaarslan, bu müdahaleyle hastanın göz kapaklarının üzerindeki ağırlık hissinden kurtulduğunu ve görme alanının genişleyerek görme konforunun arttığını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826