banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Sosyal yaşama damga vuruldu 

banner1357

Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Kent Konseyimiz 5 yılda sosyal yaşama katkıları ile damga vurdu” dedi

İLKADIM 16.02.2019, 16:15
banner1353

İlkadım Kent Konseyi 2014-2019 Faaliyet Değerlendirme Toplantısı, Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Toplantı öncesi 5 yıllık süreçte yapılan çalışmaların yer aldığı video gösterildi.

BAŞARILARA İMZA ATTIK
İlkadım Kent Konseyi ile gençler, çocuklar, kadınlar ve engelliler gibi toplumun her kesimine hitap eden çalışmaların hayat bulduğunu belirten Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “İlkadım Kent Konseyi kuruluşuna uygun birçok etkinliği hayata geçirirken, sosyal yaşama ışık tutan bir kuruluş olmuştur. Özellikle kadınlara ve gençlere ışık tutacak konferans ve etkinliklerle farkındalık yaratmıştır. İlkadım Belediyesi olarak mega projeleri hayata geçirirken toplum yaşantımızı geliştirecek çalışmaları da kent konseyimizin projeleri ile uyguladık. 5 yıllık süreç içerisinde bu projeler için çaba harcayan kent konseyimizin tüm üyelerine teşekkür ederim” dedi. 

TARİHİN EN BÜYÜK YATIRIMLARI
İlkadım Belediye Başkanlığı görevi verildiği günden itibaren hiç durmayıp, sürekli çalıştıklarını ifade eden Başkan Tok, "Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi, Derebahçe Sosyal Tesisleri, Meydanı, Otoparkı, Çocuk Kreşi ile Belediye Yeni Hizmet Binası ve Cami, Selçuklu mimarisiyle Karadeniz’in en büyük Cami ve Külliyesi, Türk İslam Sanatları Merkezi, İlkadım Koşu Yolu ve Hayat Merkezi, Ihlamur Kafe ve Restoran, 15 Temmuz Millet Yolu ve Şehitler Anıtı, 62 park ve 12 spor kompleksi-12 halı saha, Çanakkale Bursa kültür gezileri, istihdam garantili MEMGE Aşçılık Okulu, taziye çadırı ve cenaze hizmetleri, düğün salonu, otoparkı, kurs ve eğitim sınıfları, cadde dükkanları, Hanımlar Kültür ve Yaşam Merkezi ile Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi gibi nice dev yatırımları, projeler ve hizmetler yaptık. Allah'a çok şükür, sizlere ne söz verdiysek daha fazlasını yaptık. Toplumumuzun her kesiminin faydalanacağı projeleri hayata geçirdik.  20 yılda ilçemizde yapılamayan hizmetleri 5 yılda biz yaptık. Fiziki yatırımlar, eğitim, kültür, sanat, spor, sosyal yardımlar, fen işleri, park ve bahçe gibi hizmet ve yatırımlarla toplamda 5 yılda toplam 255 milyonluk mega yatırımlar ve hizmetler, İlkadım ilçesinin geçmişinden bugününe bakıldığında tarihinin en büyük yatırımları ve hizmetleri arasında yer alıyor” şeklinde konuştu.

Toplantıya, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, AK Parti İlkadım Gençlik Kolları Başkanı Erdi Küçükosman, Muhtarlar, HAK-İŞ Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Samsun Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Diril ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlkadım Kent Konseyi Başkanı Bünyamin Kocaoğlu, STK Temsilcileri ve Kent Konseyi Üyeleri katıldı. 

Yorumlar (0)
13°
açık
Namaz Vakti 11 Aralık 2019
İmsak 06:11
Güneş 07:44
Öğle 12:33
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:39