Hilas Otel

Çelik İnşaat

Başkan Demirtaş'tan önemli açıklamalar

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, belediyenin bu ay 11 milyon lira civarında ödemesi olduğunu belirterek, "Altyapı ve emlak vergi borcu olan vatandaşlarımızın ödemeler konusuna özen göstermeleri halinde bu dertten kurtulacağız” dedi

banner1311

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Gazi Hizmet Binası’nda basın toplantısı düzenledi. Demirtaş, belediyeye ait acil ödenmesi gereken borçların olduğunu belirterek, bu nedenle alt yapı ve emlak vergi borcu olan vatandaşlar ödemelerine özen göstermelerini istedi.  

BU DERTTEN KURTULURUZ
Öncelikle mali borçların ödenmesi için tedbir almaya gayret ettiklerini söyleyen Başkan Demirtaş, "Belediyemizin 264 milyon borcu var. 120 milyon civarında kısmı özel bankalara olan borçlar, 24 milyon civarında üçüncü şahıslar dediğimiz mal alışverişinde bulunan kişilere olan borçlar, geri kalan kısmı da kamu alacakları dediğimiz vergi spotları, İller Bankası kaynaklı kredilerde kullanılan borçlardır. Bu ay 11 milyon civarında çek ödememiz var. Vatandaşlarımız belediyemize olan altyapı ve emlak vergi borçlarını ödedikleri takdirde Allah'ın izniyle biz bu yükün altından kalkacağız. Bu durum olmazsa karşılıksız çıkan çeklerin takibi yapılacak ve adli süreç gerçekleşecek. İnşallah bu duruma düşmemeyi ümit ediyoruz. Bu durum emlak vergi borcu olan vatandaşlarımızın ödemeler konusunda özen göstermeleri halinde, biz bu dertten kurtulacağız" diye konuştu.

Merve İLHAN, Uğur ATICI

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1310

banner1308