Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
5s dikey Uzmanlar Petrol HRS Ajans

İlk İmzacısı Kemal Kılıçdaroğlu! Neslihan Hancıoğlu’ndan Çağrı

featured

İlk İmzacısı Kemal Kılıçdaroğlu! Neslihan Hancıoğlu’ndan Çağrı CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, kadınların siyasette eşit temsil edilmesi için çağrıda bulundu.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, kadınların siyasette ‘eşit temsil’ edilmesi amacıyla TBMM Başkanlığı’na sundukları yasa teklifine destek istedi.

WhatsApp Image 2021 11 29 at 17.08.04 Ana Manşet

DESTEK İSTEDİ

CHPli Hancıoğlu ve partisinin kadın milletvekilleri, siyasette eşit temsiliyeti için, TBMM Başkanlığına sundukları ve bugün meclis gündemine getirecekleri kanun teklifine imza attı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk imzacısı olduğu yasa teklifinin önemine değinen Samsun Milletvekili Hancıoğlu, tüm partilere çağrı yaptı.

WhatsApp Image 2021 11 29 at 17.08.05 Ana Manşet

“TARİHİ SORUMLULULUK”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk imzacısı olduğu yasa teklifiyle ilgili CHPli kadın milletvekillerinin genel kurula gönderdikleri çağrı mektubunda şu görüşlere yer verildi: “Toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı bir demokrasi anlayışının yerleşmesiyle kadın politikaları konusunda daha güçlü bir iradenin hayata geçirilmesi için; 30 Kasım tarihinde yasa teklifimize, bu çağrı mektubu ile, desteğinizi istiyoruz. Kadınlar ile erkeklerin, temel insan hakları boyutunda eşitlikçi anlayışla özgür bireyler olarak yaşayabilecekleri Türkiye’yi hep birlikte inşa etmek adına, bu tarihi sorumluluktan kaçmayacağınıza yürekten inanıyoruz.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

WhatsApp Image 2021 11 29 at 17.08.02 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 11 29 at 17.08.00 Ana Manşet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.