Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mecliste dün gazetecilere yaptığı açıklamada, ilaç temini konusunda yaşanan sıkıntının çözümüne yönelik ilk adımın 1-2 gün içinde atılacağını belirterek, bir düzenleme yapılacağının ipucunu vermişti. Koca'nın açıklamasının ardından Resmi Gazete'de beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasına ilişkin yeni bir karar yayımlandı.

fahrettin-koca-aa-1586039

KARAR RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak Türk Lirası cinsinden 1 avro değeri yüzde 36,77 oranında arttırıldı.

Ayrıca fiyat korumalı ürünlerde barem değerleri Avro değerinde yapılan değişiklik oranlarında güncellenerek fiyat korumalı ürünlerde 37,10 Türk Lirası ve diğer ürünlerde 19,39 oldu. Yeni barem değerleri ise kararın yayımı tarihinden bir gün sonra geçerli olur.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Resmi Gazete’de yayımlandı! 10 bin polis alımı müjdesi!  Resmi Gazete’de yayımlandı! 10 bin polis alımı müjdesi! 

Kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından ise Bakan Koca sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Koca, "İlaç bulunamaması probleminin çözümü için ilk adım Sayın Cumhurbaşkanımızın imzası ile atıldı. Şubat ayında yapılması gereken fiyat güncellemesi erkene çekildi. Diğer adımlar da yolda. Çözeceğiz kimse endişe etmesin." dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.