doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

İGSAŞ’tan Samsun’a Yatırım Kararı

İGSAŞ'tan-Samsun'a-Yatırım-Kararı
Daha Fazla Göster

İGSAŞ’tan Samsun’a Yatırım Kararı İstanbul Gübre Sanayii A.Ş. yaklaşık 50 milyon dolar bütçeli Samsun yatırımını devreye almak için çalışmalara başladı

İstanbul Gübre Sanayii A.Ş. (İGSAŞ), Samsun’da 30 dönümlük arazide yaklaşık 50 milyon dolar bütçeli Karadeniz yatırımını devreye almak için çalışmalarına başladı. İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, Samsun’da İGSAŞ’ın üretim kalemlerinde bulunmayan organomineral gübre üretimi için 100 bin ton, yine portföyde bulunmayan Granül Sülfat üretimi için de 100 bin ton kapasiteli yatırım yaptıklarını açıkladı.

IGSAStan Samsuna Yatirim Kararii 2 Ekonomi

 

200 MİLYON DOLARI AŞTI
Üre gübresinde de yatırım projesi için çalışmalar yaptıklarını anlatan Ünal, “İGSAŞ Tarımsal şirketimizi de kurduk. Bu tarafta da ayrıca yeni yatırımlarımız olacak. Yine ve bizce en önemlisi biliyorsunuz Türkiye’de tek üreticisi olduğumuz üre gübresinde de ülkemizi net ithalatçı konumundan çıkarmak istiyoruz. Bu anlamda da bir çalışma ekibi kurduk, üre gübresinde de yatırım projesi için çalışma yapılıyor. Bu yatırımı biz çok önemsiyoruz çünkü Türkiye yılda 3,4 milyon ton üre gübresi kullanıyor ancak bunun sadece 500 bin tonu ülkemizde ve sadece İGSAŞ’ ta üretilebiliyor. Bu alanda bir yatırımın ülkemize katma değeri çok yüksek olacaktır” diye konuştu.

IGSAStan Samsuna Yatirim Kararii 1 Ekonomi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir