İçişleri Bakanlığı tarafından Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı'na 100 kaymakam adayının alınacağı açıklandı. Başvurular 2-9 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

İlana göre, sınava girecek olan adaylarda, yurt içinde bulunan üniversitelerin ya da Yükseköğretim Kurulu tarafından diploma denkliği onaylanmış olmak şartıyla yabancı üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, işletme, iktisat, maliye ve finans, halkla ilişkiler ve tanıtım, sosyoloji, psikoloji bölümlerinden ya da bu bölümlerden birinin müfredatında bulunan derslerin en az yüzde 80'ine sahip diğer bölümlerden veya hukuk fakültelerinden mezun olma koşulu aranacak.

Üniversitelerin mühendislik ve sosyal bilimler fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört senelik lisans eğitimi alan ve siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, hukuk, kamu yönetimi, iktisat alanlarında lisansüstü eğitim alanlar da sınava başvuru yapabilecek.

İŞTE ŞARTLAR...

Öte yandan 1 Ocak 2022 itibarıyla adaylarda, 35 yaşını doldurmamış olmaları ve askerlikle ilişiklerinin olmaması ve askerlik hizmetini tamamlamış, yedek sınıfa geçirilmiş ya da erteletmiş olmak şartları da aranacak.

BAŞVURULAR ÖSYM WEB SİTESİ ÜZERİNDEN YAPILACAK

Adaylar, 2-9 Ağustos tarihleri arasında başvurularını, herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden, ÖSYM’nin web sitesinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan gerçekleştirecekler ve sınav ücretini yatırarak başvurularını yapacak. Geç başvuru gününün ise 17 Ağustos 2022 olduğu açıklandı.

KPSS skandalı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk değerlendirme KPSS skandalı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk değerlendirme

SINAV ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Sınav, Ankara’da 18 Eylül günü saat 10.15'te Ankara'da gerçekleştirilecek. Saat 10.00'dan sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacak. Sınavda 100 soruyu yanıtlamak için 150 dakika süre verilecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.