Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Orman Genel Müdürlüğü tarafından Havza Belediyesinin talebi ile mesire alanı olarak tahsis ve ilan edilen Kılavuz Ormanı'nda uygulanacak Kılavuz Ormanı Mesire Alanı ve Millet Bahçesi Projesi alanında incelemelerde bulundu.

HALKIN NEFES ALACAĞI BİR ORTAM

Özdemir, uygulanacak projeyle Kılavuz Ormanı'nın hem koruma altına alınmış olacağını hem de halkın nefes alacağı bir ortam oluşturulacağını belirtti.

KISA SÜREDE PROJE UYGULANACAK

Projenin 170 dekar alanda uygulanacağını belirten Özdemir, "Bu alanda hem Havzalı hemşehrilerimize hem de bölge insanımıza hitap edecek, farklılıkları ile ilçemiz ve Samsun turizmine katkı sunacak bir proje hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz. Bunun için belediye olarak ince eleyip sık dokumaktayız. Bir süredir devam eden hazırlık çalışmalarımızın ardından inşallah kısa süre sonra projemizi uygulayacağız." dedi.

Irmak taştı! Terme’de sel alarmı: Ekipler teyakkuzda Irmak taştı! Terme’de sel alarmı: Ekipler teyakkuzda

"İLÇEMİZİN BU ZENGİNLİĞİ GELECEK NESİLLERE AKTARILACAK"

Özdemir, proje kapsamında belirlenen alanda sosyal tesis, yöresel pazar yeri, spor tesisleri, yürüyüş yolları ve peyzaj alanları oluşturacağına işaret ederek, "Ayrıca yapılacak çalışma ile ormanlık alandaki ağaçların bakımı yapılacak ve yaklaşık 2 bin farklı türde ağaç ve bitki dikerek ormandaki bitki çeşitliliğini artıracağız. Uygulanacak proje ile Kılavuz Ormanı hem koruma altına alınmış olacak, hem halkımızın nefes alacağı bir ortam olacak hem de ilçemizin bu zenginliği gelecek nesillere aktarılacak." diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.