Bu yıl Atatürk’ün Havza’ya gelişinin 105. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde 29'uncusu düzenlenecek olan 25 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Termal Turizm Festivali Kutlama Komitesi için ilk toplantı Havza Kaymakamlığı makamında Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat başkanlığında toplandı. Toplantıda festival kutlamaları kapsamında yapılacak faaliyetlere hakkında bir takvim oluşturdu.

4 kişiyi vurmuştu! Samsun'da eğlence mekanına silahlı saldırının cezası belli oldu 4 kişiyi vurmuştu! Samsun'da eğlence mekanına silahlı saldırının cezası belli oldu

Havza Kaymakamı ve Komite Başkanı Mustafa Ayvat; “Bu sene festivalde Atatürk'ün Havza'ya gelişi 105. Yıldönümünü kutlayacağı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 18 gün kalarak milli mücadelenin temelini attığı Havzanın Cumhuriyet tarihinde yeri ve önemi bu festivalde bir kez daha vurgulayacağız. Şimdiden festivalimize emeği geçen herkese teşekkür ederim'' dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise “Festivalin startını bu toplantı ile vermiş olduk. Uzun süredir şehitlerimiz, pandemi ve yaşanan deprem felaketi nedeni ile 25 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Termal Turizm Festivalini kutlayamadık. İnşallah bu yıl Atatürk’ün Havza’ya gelişinin 105. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde festivalimizi 29.’sunu düzenleyeceğiz. At yarışları, konserler, güreşler, yayla şenliklerimiz ve resmi kutlama programımız ile güzel bir festival tertip etmek için çalışmalarımıza başladık. Havzalı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.