Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsun'da ramazan pidesi denetimi

Havza Belediyesi zabıta ekiplerinin, fırınlarda ramazan pidesi denetimi yaptığı öğrenildi.

Samsun'da ramazan pidesi denetimi
banner1311

Zabıta ekiplerinin, denetimlerde, çalışanların hijyen koşullarına uyup uymadığını, gramaj, un depoları, hamur imalathaneleri ve pide yapımında kullanılan malzemelerin temiz olup olmadıklarını denetlediği görüldü.

Yapılan denetimlerde iş yeri sahipleri genel hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarılırken, zabıta ekipleri tarafından yapılan gramaj kontrollerinde ise 250 gram olan pidelerin gramajlarından ağır geldiği ifade edildi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, "Ramazan sofrasının olmazsa olmazı olan pidenin son derece hijyenik ve sağlık kurallarına uygun şekilde vatandaşların sofrasına gelmesi için denetimler aralıksız devam edecek. Yaptığımız denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlamadık. Tüm fırıncı arkadaşlarımıza gerek gramajda gerekse temizlik konusunda göstermiş oldukları hassasiyet için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Özdemir, pidenin son derece hijyenik ve sağlık kurallarına uygun şekilde vatandaşların sofrasına gelmesi için denetimleri sürdürdüklerini vurguladı.

Havza'da 250 gram sade ramazan pidesi 2 liradan, susmalı ramazan pidesi ise 2,5 liradan satılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312