doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Hastanelerdeki Yeni Uygulama Samsun’da Endişe Yarattı! ‘Kaosa Götürecek’

hastanelerdeki-yeni-uygulama-samsunda-endise-yaratti-2109
Daha Fazla Göster

Hastanelerdeki Yeni Uygulama Samsun’da Endişe Yarattı! ‘Kaosa Götürecek’ Samsun Tabipler Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, randevu aralıklarını 5 dakika ile sınırlandırmasıyla sağlık çalışanına şiddetin artacağını belirterek, bu karardan vazgeçilmesi gerektiğini kaydetti

Samsun Tabipler Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, Sağlık Bakanlığı’nın randevu aralıklarını 5 dakika ile sınırlandırmasına tepki göstererek, beş dakikalık bir sürenin yeterli olmayacağı bu durumun hizmet kalitesini düşürüp kaos ortamı yaratacağını söyledi.

21 tabipler 1 Ana Manşet

ŞİDDETE DAVET EDİYOR

Sağlık Bakanlığı başlattığı yeni uygulama ile Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ndeki randevu aralığını 5 dakikaya düşürdü. Bu konunun kendilerini rahatsız ettiklerini belirten Samsun Tabipler Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, “Sağlık talebini daha da kışkırtan bir durum. Hekim hastaneye gelecek, yatan hastalarını muayene edecek ki vizitini yaptıktan sonra muayenelere başlayacak. Kabul edilen muayene süresi 20 dakikadır. Şu anda bile sistemdeki tıkanıklıktan, doktora ve sağlık çalışanına şiddet doğuyorsa 5 dakikaya indirildiğinde neler olabileceğini düşünemiyorum. Bu çözüm değil. Bu sistem hizmet kalitesini düşüren hem de sağlıkta şiddete daha fazla davet eden bir uygulama. Bundan derhal vazgeçilmesi lazım” dedi.

21 tabipler 2 Ana Manşet

HEKİM ÇİLEDEN ÇIKACAK

“Bu sistem hekim üzerinde yoğun bir baskı oluşturacak hasta da hizmet kalitesi düşeceği için memnuniyetsiz olacak” diyen Başkan Furtun, şunları söyledi: ” 5 dakika içinde hastaya baktıktan sonra o hasta sonucunu göstermek için gelecek. Ne olacak? Bu sefer muayene sırası ile randevu sırası olan hastalarla kapıda çatışma olacak. Bir kaosa götürecek. Peki hekimin poliklinik dışında yapması gereken görevleri ne olacak? Zaten tükenmiş hekimi daha da çileden çıkaran bir durum.”

21 tabipler 1 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir