5 GÜN BOYUNCA İŞ BIRAKMA KARARI ALINDI

Saldırı sonrasında Birlik ve Dayanışma Sendikası, sağlık sektöründe yaşanan şiddet olaylarına son verilmesi ve sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanması talebiyle 5 gün boyunca iş bırakma kararı aldığını duyurdu.

"BU DURUMA ARTIK TAHAMMÜL ETMEYECEĞİZ"

Ödemeyen otomobilini satamayacak! Sakın unutmayın: Yarın son gün Ödemeyen otomobilini satamayacak! Sakın unutmayın: Yarın son gün

Sendika tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sağlık'ta Şiddet olayına tahammül etmeyeceğiz. Hekimlerin hemşire ve ebelerin , tüm sağlık çalışanlarının yüksek bir hayati tehlike riski ile can güvenliği ile çalışmaya zorlanmasına tahammül etmeyeceğiz. Hakaret, küfür, tehdit, darp , bıçaklanma, vurulma, öldürülme şeklinde her şekliyle yaşanan Sağlık'ta Şiddet terörü ortamında işimizi yapamaz , mesleğimizi icra edemez haldeyiz. Bu duruma artık tahammül etmeyeceğiz."

O TARİHLERDE SAĞLIK ÇALIŞANLARI HİZMET VERMEYECEK

Sendika 9, 10, 11, 12 ve 13 Ekim 2023 tarihlerinde, ülke genelinde sağlık çalışanları olarak 5 gün boyunca iş bırakma kararı alındı.

Sendika, sağlık sektöründeki şiddet olaylarına karşı etkili ve caydırıcı önlemler alınmaması ve sağlık çalışanlarının güvenliğinin ihmal edilmesi nedeniyle, tüm sağlık emek örgütlerini iş bırakma eylemine katılmaya çağırdı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.