doğa yataks duru
       
5s akın Mega Halı

Hasan Aksoy’dan Ziraat Bankası’na Dilekçe! Çiftçilere Haciz, Büyük Ticarilere Kredi….

21-aksoy
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hasan Aksoy’dan Ziraat Bankası’na Dilekçe! Çiftçilere Haciz, Büyük Ticarilere Kredi…. 

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Demirören Holding’e verildiği iddia edilen 750 milyon dolarlık kredinin akıbetini öğrenmek için Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’ne başvurdu

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Ziraat Bankası’nın son dönemde kredi borçlarını ödeyemeyen çiftçilere karşı başlatılan haciz işlemleri kadar, kuruluş amacına ters, büyük montanlı batık ticari krediler ile gündeme gelmesinden rahatsız olduklarını belirtti.

21 aksoy Samsun

GÜNDEMDEN RAHATSIZIZ

Başkan Aksoy, durumdan rahatsız olduklarını belirterek, özellikle birçok basın kuruluşunun talep etmesine rağmen bu şekilde kolay kredi alamadığı, kredi portföyünde gerçek rakamın bile şaibeli olduğu, 750 milyon ile 950 milyon dolar arasında kredi aldığı iddia edilen Demirören Grubu’na verilen krediye tanınan özel şartlar ve son dönemde vadesi geçmesine rağmen ödenmediğine ilişkin basına da yansıyan iddiaların asıl muhatabına sorularak kamuoyunun aydınlatılmasını amaçladıklarını bildirdi.

21 aksoy Samsun

SORULAR YER ALDI

Başkan Aksoy’un verdiği dilekçede ise, ” Demirören Holding’e 750 milyon dolar kredi verilmiş midir? Eğer Demirören Holding’e 750 milyon dolar kredi kullandırıldıysa, bu kredi 2 yıl ödeme ertelemeli olarak mı verilmiştir? Eğer Demirören Holding’e 750 milyon dolar kredi kullandırıldıysa, Demirören Holding söz konusu kredi borcunu ödemiş midir, herhangi bir temerrüdü var mıdır? Eğer Demirören Holding’e 750 milyon dolar kredi kullandırıldıysa ve borcunu ödemedi, temerrüde düştü ise Demirören Holding’e yönelik yasal yollara başvurulmuş mudur? Kurumunuz tarafından 2018 yılından bu yana kaç çiftçiye kredi verilmiştir ve çiftçilere verilen kredilerin toplam miktarı ne kadardır? Kurumuzdan kredi kullanıp borcunu ödeyemeyen çiftçilerin toplam borcu ne kadardır? Kurumunuzdan kredi kullanıp borcunu ödeyemeyen kaç çiftçiye icra takibi, haciz işlemi yapılmıştır, kaç çiftçinin tarlasına haciz işlemi uygulanmış, kaçı için satış kararı alınmıştır?” soruları yer aldı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir