Haftasonu Marketler Kaçta Kapanıyor?Bugün Marketler Açık Mı ?

haftasonu-marketler
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haftasonu Marketler Kaçta Kapanıyor?Bugün Marketler Açık Mı ? Türkiye kademeli normalleşmeye geçti. Peki normalleşme kapsamında uygulanan tedbirlere göre pazar günü marketler açık mı kapalı mı? İşte marketlerin çalışma saatleri…

Kademeli normalleşmedeki ilk hafta sonu ile beraber marketler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor ve kaça kadar açık sorularına yanıt aranmaya başlandı. İçişleri Bakanlığı genelgesi ile hafta içi ve hafta sonu market çalışma saatleri yeniden düzenlendi. Genelgede, bakkallar ile beraber A101, BİM, ŞOK, Migros gibi zincir marketlerin açılış kapanış saatleri hakkında da bilgi verildi. Peki, hafta sonu bugün marketler açık mı?

MARKETLER BUGÜN AÇIK MI?
İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı genelgede, hafta içi ve hafta sonu marketlerin çalışma saatleri değiştirildi. Buna göre, marketler hafta içi ve hafta sonu açık olacak. Hafta içi marketler 09.00 ila 20.00 arasında çalışırken hafta sonu ise bundan farklı bir saat diliminde hizmet verecek.

MARKETLER SAAT KAÇTA AÇILIYOR, KAPANIYOR?
Marketler hafta içi ve hafta sonu açık olacak.
Pazartesi- Salı- Çarşamba- Perşembe ve Cuma günleri marketler 09.00- 20.00 arasında hizmet veriyor.
Cumartesi- Pazar hafta sonu marketler 10.00-17.00 arasında açık olacak.

BAKKAL VE MARKETLER SAAT KAÇA KADAR AÇIK?
Yayınlanan genelge kapsamında günde binlerce ziyaretçisi olan A101, ŞOK, BİM, Migros market çalışma saatleri şöyle;

“Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Cumartesi-Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.”

HANGİ ÜRÜNLER HAFTA SONU YASAK!

Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında izin verilmeyecek.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir