Şaphane’de korunmaya muhtaç 45 yaşlıya evde bakım hizmeti veriliyor

Şaphane Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca ’Korunmaya muhtaç yaşlılara evde bakım hizmeti verilmesi’ projesi kapsamında, yaşlı ve kimsesiz vatandaşların vakıf personelince hane temizliklerinin yapılıp, çamaşırlarının...

Şaphane’de korunmaya muhtaç 45 yaşlıya evde bakım hizmeti veriliyor

Şaphane Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca ’Korunmaya muhtaç yaşlılara evde bakım hizmeti verilmesi’ projesi kapsamında, yaşlı ve kimsesiz vatandaşların vakıf personelince hane temizliklerinin yapılıp, çamaşırlarının yıkandığı bildirildi.

2013 yılından bu tarafa aralıksız uygulunan ‘Korunmaya muhtaç yaşlılara evde bakım hizmeti verilmesi’ Projesi kapsamında ilçe merkezi ile köylerinde 45 hanede bulunan yaşlı ve kimsesiz vatandaşların 4 bayan vakıf personelince hane temizliklerinin yapılıp, çamaşırlarının yıkandığını belirtildi.

Devam eden proje ile sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içinde bulunan yardıma ve bakıma muhtaç, kimsesi olmayan yaşlıların, kendi bulundukları sosyal çevreden ayrılmadan sağlıksız yaşam koşullarından kurtarılması ve kendilerine daha sağlıklı bir ortam sağlanması amaçlanıyor. (YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826