Uyandığınızda sabah ilk iş olarak aç karnına çay ya da kahve içenlerdenseniz sağlığınızı ciddi anlamda tehdit ediyor olabilirsiniz.

Sabah ilk iş olarak çay veya kahve içmek, mide asidi üretiminin artmasına, potansiyel sindirim rahatsızlığına, besin emiliminin bozulmasına ve kan şekeri dalgalanmalarına neden olabilir. Bunun yerine daha sağlıklı içecekleri tercih edebilirsiniz. İşte kahve ya da çay yerine tüketebileceğiniz sağlıklı sabah içecekleri

ZERDEÇAL VE KARABİBER SUYU

Ilık suya 2-3 tutam zerdeçal ve karabiber ekleyerek güne başlamak için süper sağlıklı bir sabah içeceği yapabilirsiniz. Bu güçlü içecek metabolizmanızı hızlandırmanıza ve aşırı yağlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

LİMONLU SU

Yarım limonu ılık suya sıkın. Çok keskin bulursanız içeceğe az miktarda bal ekleyebilirsiniz. Bu içeceği daha güçlü hale getirmek için bir tutam tarçın da ekleyebilirsiniz.

Sabah ilk iş olarak bunu içmek süper canlandırıcı olabilir ve aynı zamanda vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına da yardımcı olabilir. Aynı zamanda cildiniz için de sağlıklı bir içecektir.

ILIK SU 

Sabahları herhangi bir zorlukla karşılaşmak istemiyorsanız aç karnına bir bardak sade veya ılık su içmeniz yeterli olacaktır. Bu vücudunuzu nemlendirecek ve metabolizmanızı hızlandıracaktır. Ayrıca vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına da yardımcı olabilir.

ÇAY VE KAHVEYİ NE ZAMAN İÇMELİSİNİZ? 

Bu içeceklerden herhangi birini tükettikten sonra, ıslatılmış badem gibi kuruyemişler veya kabak çekirdeği gibi tohumlar yediğinizden emin olun. Tatlı bir şeyler tüketmek istiyorsanız kuru üzüm, hurma veya taze meyveleri tercih edebilirsiniz.

7Güne kahve ve çayla başlayanlar dikkat: Zararı sandığınızdan büyük
Bunlardan herhangi birini yedikten kısa bir süre sonra sabah çayınızı veya kahvenizi içebilirsiniz. Her zamanki ilk iş olarak çay veya kahve tüketme alışkanlığınızdan çıkıp bunların yerine yukarıda belirtilen içeceklerden herhangi birini koymanın biraz zaman alacağını unutmamak önemlidir.

Tüp fiyatlarına zam geldi! Yeni fiyat listesi açıklandı Tüp fiyatlarına zam geldi! Yeni fiyat listesi açıklandı

8Güne kahve ve çayla başlayanlar dikkat: Zararı sandığınızdan büyük
Ancak bu içeceklerden herhangi biri size uymuyorsa kişiselleştirilmiş rehberlik için bir beslenme uzmanına danışın.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.