doğa hrsagency cemre
 
5s dikey izo bilgi

Gündeminde Omicron Varyantı Var! Bakan Koca Verileri Paylaşıp Uyardı: 3 Aralık Koronavirüs Tablosu

featured

Gündeminde Omicron Varyantı Var! Bakan Koca Verileri Paylaşıp Uyardı: 3 Aralık Koronavirüs Tablosu Merakla beklenen 3 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 187 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 21 bin 495 oldu.

3 Aralık 2021 Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye’de son 24 saatte 355 bin 226 Kovid-19 testi yapıldı, 21 bin 495 kişinin testi pozitif çıktı, 187 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 20 bin 193 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 81,53, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 90,78 olarak kayıtlara geçti. Türkiye’de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 120 milyon 788 bin 673 doza yükseldi.

İLLERE GÖRE AŞILAMA

18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranı en yüksek 10 il Ordu, Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak, Burdur oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranı en düşük iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

3 ARALIK KORONAVİRÜS TABLOSU

312 koroma ic Ana Manşet

 2 ARALIK KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye’de dün (2 Aralık) koronavirüs nedeniyle 192 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 21 bin 747 olarak açıklanmıştı.

“OMICRON VARYANTINA ÜLKEMİZDE RASTLANMAMIŞTIR”

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Omicron varyantına ülkemizde rastlanmamıştır. Bu varyantta virüsün birden fazla gen bölgesinde mutasyona uğradığı bilinmektedir. Ön bilgilere göre Omicron varyantı daha hızlı bulaşmaktadır ancak daha çok hasta edici özellikte olduğunu gösteren bir bulgu yoktur.” dedi.

KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.