Türkiye Gençlik Konfederasyonu'ndan Mısır'daki idam kararlarına tepki

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Gençlik Federasyonu Başkanı Alpay Gürel, Mısır ceza mahkemelerinin idam kararlarını değerlendirdi.         Alpay Gürel, yazılı açıklamasında,...

Türkiye Gençlik Konfederasyonu'ndan Mısır'daki idam kararlarına tepki
banner1314
Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Gençlik Federasyonu Başkanı Alpay Gürel, Mısır ceza mahkemelerinin idam kararlarını değerlendirdi.

        Alpay Gürel, yazılı açıklamasında, "Mısır ceza mahkemelerinin verdiği siyasi idam kararları, üzülerek ifade etmeliyim ki Antik Yunan kültürünün esin kaynağı, büyük Mısır medeniyetinden geriye hiçbir şey kalmadığını göstermektedir. 2014 yılında dahi siyasi davalarda idam kararlarının verilebiliyor olması, sadece Mısır'ın değil, tüm medeni dünyanın bir ayıbıdır. Mısır adli makamları hızla bu yanlış karardan geri dönmelidir. Uluslararası toplum bu idamları durdurmak için hızla harekete geçmek zorundadır. Darbe generallerinin gölgesinde yapılan yargılamalarda, adaletin tecellisinden bahsedilemez. Mısır hızla demokratik ve adil bir seçim düzenlemeli, idam cezalarının infazı süresiz olarak tecil edilmelidir." dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308