Kanser hastası küçük Deniz, tedavi için Almanya’ya uçtu

Nöroblastom kanseri olan 6 yaşındaki Deniz Gülmez, gerekli paranın bulunmasının ardından tedavi için Almanya’ya uçtu. Yaklaşık 1,5 yıldır Nöroblastom kanseri ile mücadele eden ancak ailesinin tedavi için gerekli parayı bulamaması yüzünden...

Kanser hastası küçük Deniz, tedavi için Almanya’ya uçtu
banner1314
Nöroblastom kanseri olan 6 yaşındaki Deniz Gülmez, gerekli paranın bulunmasının ardından tedavi için Almanya’ya uçtu.

Yaklaşık 1,5 yıldır Nöroblastom kanseri ile mücadele eden ancak ailesinin tedavi için gerekli parayı bulamaması yüzünden zor günler geçiren Deniz Gülmez’in kaderi katıldığı bir televizyon programında değişti. Programa konuk olan eski manken ve modacı Emel Acar canlı yayındayken eşi Erdal Acar arayarak Deniz’in tedavisi için gerekli 500 bin Euro'yu karşılayacaklarını belirtti. Yaşanan bu gelişmenin arından Deniz Gülmez dün ailesiyle birlikte tedavisinin yapılacağı Almanya’ya uçtu. Uçuş öncesi minik Deniz, Atatürk Havalimanı'nda bulunan Kimse Yok Mu Derneği'nin yardım kutusuna para attı.

Deniz’i uğurlamak için Atatürk Havalimanı’na gelen Emel Acar iyiliklerin Allah’la kul arasında kalması gerektiğini, fakat bu durumun tamamen spontane geliştiğini söyledi. Eşinin kendisini programda seyrettiğini ve yardım kararı aldıklarını aktaran Acar, “Ben oraya Deniz için gittim. Hiçbir şey tesadüf değildir. O benim manevi oğlum oldu. Dün akşam ‘Deniz gidiyor, sizde gelir misiniz?’ dediler. Tüm işlerimi iptal ettim geldim.” dedi.

Deniz’in babası Bülent Gülmez ise tedavi sürecin yaklaşık 2 yıl kadar süreceğini bu sürede Almanya’da kalacaklarını ifade etti. Gülmez,tedavisi bitip, sağlığına kavuşana kadar dönmeyeceklerini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308