banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Hem çalışıyor hem de yüksek lisans ve doktora yapıyorlar

banner1357

Kimi işletme, kimi girişimcilik, kimi psikoloji, kimi özel hukuk, kimi sağlık kuruluşu yöneticiliği, kimileri de mühendislik alanlarında öğrenim görüyor. İçlerinde 60 yaşına merdiven dayayanlar bile var. Hepsinin ortak noktası çalışma...

GÜNCEL 15.04.2014, 10:02
Hem çalışıyor hem de yüksek lisans ve doktora yapıyorlar
banner1353
banner1375
Kimi işletme, kimi girişimcilik, kimi psikoloji, kimi özel hukuk, kimi sağlık kuruluşu yöneticiliği, kimileri de mühendislik alanlarında öğrenim görüyor. İçlerinde 60 yaşına merdiven dayayanlar bile var. Hepsinin ortak noktası çalışma hayatı ile lisansüstü eğitim programlarını birlikte yürütmeleri. Gediz Üniversitesi’nin yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin çoğunluğunu kamu ve özel sektör yöneticileri ile çalışanlar oluşturuyor.

Hafta içi her gün mesai bitiminden sonra onlar için ikinci mesai başlıyor. Yoğun ve yorucu iş yaşamının yanında bir de akşamları derslerde ve sınavlarda ter dökülüyor. Kariyer yapmak, kişisel gelişimini ve iş yaşamındaki başarılarını artırmak amacıyla örnek olacak azme imza atılıyor.

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, farklı kesimlerden ve yaşlardan gösterilen yoğun ilginin kendilerine ayrı bir mutluluk yaşattığını söylüyor. Prof. Dr. Çevik, toplam 23 yüksek lisans ve doktora programında 800’e yakın öğrencileri bulunduğunu, yaşam boyu eğitime artık ülkemizde de önem verildiğine işaret ediyor. Prof. Dr. Çevik şöyle konuşuyor: “Avrupa ülkelerinde ve ABD’de tanık olduğumuz tabloyu ne mutlu ki ülkemizde de görmeye başladık. Eğitimin sadece çocukluk ve gençlik yıllarında kalmaması gerektiğini her fırsatta ifade ediyoruz. Sürekli değişen ve yenilenen günümüz dünyasının hızına ayak uydurabilmemiz için kendimizi sürekli yenilememiz gerekiyor. Kişisel gelişim arttıkça ülkemizin gelişimi de artacaktır. Bu bilincin yerleşmesi için verdiğimiz çabaların sonuçlarını almaya başladığımız için sevinçliyiz, gelecek için umutluyuz. Gediz Üniversitesi olarak hedefimiz tıpkı Batı’da olduğu gibi öğrencilerimizin en az yarısının lisansüstü öğrencilerinden oluşmasını sağlamak. Önümüzdeki süreçte bunun da gerçekleşeceğine inanıyoruz.”
Yorumlar (0)