banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Erbeyin: Peygamber Efendimiz'in verdiği ders tam anlaşılamadı

banner1475

MHP Denizli eski Milletvekili Av. Salih Erbeyin, bugün İslam toplumlarının içine düştüğü sosyal, siyasal ve ekonomik açmaz ve kargaşaların, Hz. Muhammed (SAV)'in yeterince anlaşılamadığının delili olduğunu söyledi. Erbeyin, Kutlu Doğum...

GÜNCEL 16.04.2014, 13:01
Erbeyin: Peygamber Efendimiz'in verdiği ders tam anlaşılamadı
banner1353
banner1375
MHP Denizli eski Milletvekili Av. Salih Erbeyin, bugün İslam toplumlarının içine düştüğü sosyal, siyasal ve ekonomik açmaz ve kargaşaların, Hz. Muhammed (SAV)'in yeterince anlaşılamadığının delili olduğunu söyledi. Erbeyin, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Peygamber Efendimiz (SAV), ‘Doğru olunuz, doğruluğa yöneliniz.’ hadisiyle asırlar öncesinden insanlığa mana yüklü bir ahlâk dersi vermiştir. Bu ders, hâlâ tam anlaşılamamıştır. Peygamber Efendimiz, Allah’ın doğru yolunu insanlara göstererek peygamberlik görevini mükemmelin doruklarında tamamlamıştır. Bizler hayatımıza her zaman, onun sözleri ve onun yaşadıklarından ibret alarak yön vermeliyiz.” dedi.

Hz. Fahr–i Kâinat (SAV)'ın sözlerinin, yaşayış ve hayatı algılama biçiminin herkes için çok önemli öğütler içerdiğini vurgulayan Av. Erbeyin, “Bir zamanlar insanlığı aydınlatan İslam coğrafyasının, bugün ne yazık ki kan, gözyaşı ve terör belasıyla anılır olması, Müslümanların hiç haketmediği bir manzaranın resmini çizmektedir. Hoşgörünün ve sevginin dili olan İslam’ın yanlış yorumu, çıkar ve gündelik heveslere alet edilmesi maalesef çarpık, bunalımlı bir toplum ve devlet hayatının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu itibarla âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in ashabı tarafından daha iyi anlaşılmasına, idrak edilmesine ve örnek hayatının tatbik edilmesine çok ihtiyaç vardır.” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner1474
12°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Ocak 2020
İmsak 06:14
Güneş 07:42
Öğle 12:53
İkindi 15:29
Akşam 17:54
Yatsı 19:17