banner1361

banner1365

banner1499

banner1334

Enderun öğrencileri Bilim Müzesi’nde

banner1357

Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Öğrenciler Merkezi’nden bilim ve teknolojiye meraklı 50 öğrenci, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Taşkışla Yerleşkesi'nde bulunan İTÜ Bilim Merkezi'ni ziyaret etti. Bağcılar Belediyesi Enderun...

GÜNCEL 14.04.2014, 17:47
17
Enderun öğrencileri Bilim Müzesi’nde
banner1353
banner1375
Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Öğrenciler Merkezi’nden bilim ve teknolojiye meraklı 50 öğrenci, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Taşkışla Yerleşkesi'nde bulunan İTÜ Bilim Merkezi'ni ziyaret etti.

Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencilerinin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayacak gezi programları devam ediyor. İlçe genelinde 82 bin 261 öğrencinin test edilmesiyle hayata geçirilen proje kapsamında eğitim alan öğrenciler yeni projelerle isimlerini duyurmaya başladı. ‘Dönüştür Kazan’, ‘Sensörlü Sandalye’, ‘Robotlu İşlematör’, ‘Robot’ gibi projeleriyle dikkat çeken öğrenciler, sosyal ve kültürel gezilere katılarak bilgilerini arttırıyor. Öğrenciler en son optik yanılsama, mekanik, enerji, matematik, DNA, uzay, uçak, titreşim, dalga, ses ve fizik ile ilgili bir çok teorinin uygulama yoluyla öğretildiği İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Bilim Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. 120 eğitici birimden oluşan Bilim Merkezi, gençlere merak ve hayal ettikleri ile nasıl ve nedenlerine ilişkin çözümler sunuyor. Ziyaret sırasında öğrenciler bilimsel kavramları uygulamalı olarak görme ve öğrenme imkanına sahip oldu.

Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nin bilim insanları olmaları için bir nesil yetiştirme projesi olduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Yetenekli İlkokul öğrencilerimiz, kimya kulübünden diş macunu, vazelin, kolonya yaparken ‘Dönüştür Kazan’, ‘Sensörlü Sandalye’, ‘Robotlu İşlematör’, ‘Robot’ gibi projelerle yeteneklerini gösterdi. Düzenlediğimiz sosyal ve kültürel gezilere de katılan öğrencilerimiz önemli bilim insanlarının hayatı ve eserleri hakkında bilgi sahibi oluyor. Öğrencilerimize bu gezilerde astronomi, biyografi, matematik, fen, , hadis, fıkıh ve kelam konularında kitaplar yazmış bilim insanlarımızla ilgili detaylı bilgi veriliyor." şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
banner1474
26°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:36
Öğle 12:44
İkindi 16:34
Akşam 19:43
Yatsı 21:14