banner1365

banner1345

Düğünden 1 gün sonra hayatının şokunu yaşadı..

banner1357

Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde 1996 yılında düğünden sonra nikah kıymak için gittiği belediyede eşinin başkasıyla resmi nikahlı olduğunu öğrenen Şerif Koçer'in yaşadıkları şoke etti. Eşine, ilk evliliği için açılan boşanma davasının sonlanmaması sebebiyle 16 yıl sonra 2012 yılında nikah kıyabilen Şerif Koçer'in, şimdi de o süreçte dünyaya gelen 2 oğlunu nüfusuna alamadığı öğrenildi.

GÜNCEL 21.05.2019, 12:24
Düğünden 1 gün sonra hayatının şokunu yaşadı..
banner1353

Balıkesir Savaştepe ilçesine bağlı Dikmeler Mahallesi'nde yaşayan Şerif Koçer'in, 1996 yılında görücü usulüyle Trabzon’un Araklı ilçesinde yaşayan Ayşe G. ile tanıştırıldı. Çiftin, evlenme kararı alınca Ayşe G., Savaştepe'ye geldiği öğrenildi. Burada nikahtan önce düğün yapılırken, Şerif Koçer, düğünden 1 gün sonra nikah işlemleri için belediyeye gitti fakat hayatının şokunu yaşadı. Eşi Ayşe'nin Y.G. isimli kişiyle resmi nikahlı olduğunu öğrenen Şerif Koçer, yaşadıklarının bundan sonrasını şu ifadelerini kullandı:

"Eşimin, benden bir ay önce Manisa'nın Soma ilçesinden birisiyle evlendiğini öğrendim. Evlendiği  kişinin akli dengesinin yerinde olmadığını anlayınca, nikahtan bir hafta sonra kaçmış. Boşanma işlemini de gerçekleştirmemiş. Küçükbaş hayvanlarımı satıp, eşime nikahlı eşine boşama davası açması için avukata gittim. Avukat işlemleri halledeceğini söyledi. Aradan yıllar geçti ama boşanma gerçekleşmedi. Bir arkadaşımla adliyeye giderek, davayı sordum. Dava bile açılmadığını öğrendim. Kalan hayvanlarımı da satıp,  başka bir avukat tuttum."  

2 OĞULLARI RESMİ NİKAHLI EŞİN NÜFUSUNA YAZILDI

Dini nikahla yaşayan çiftin, 2002 yılında Ahmet Can, 2004 yılında da Adem ismini verdikleri 2 oğulları dünyaya geldi. Fakat Şerif Koçer, annenin başkasıyla resmi nikahlı olduğu için çocuklarını nüfusuna kayıt ettiremediği ifade edildi. Koçer, "Çocuklara kimlik çıktı ama boşanma işlemi bitmediği için çocuklarımın babası olarak eşimin daha önceki eşinin adı yazıldı. Dünyam bir kez daha başıma yıkıldı. Boşanma işlemi bittikten sonra bu durumun değişeceğini söylediler. Bu durumu sineye çektim ve çocuklarımı okula kaydettirdim" ifadelerini kullandı.

'OKULA BAŞLADIKLARINDA ENGELLİ OLDUKLARINI ÖĞRENDİM'

Çocukları okula başladıktan birkaç gün sonra öğretmenler tarafından çağrıldığını belirten Koçer; "Öğretmenler çocuklarımın özel eğitim görmesi gerektiğini söylediler. Bunun üzerine çocuklarımı doktora götürdüm. İki çocuğumun da zihinsel engelli olduğunu öğrendim.

2012 yılında, aradan geçen 16 yılın sonunda eşim, Y.G.'den boşanabildi. Hemen resmi nikah yaptık" dedi.

'GÜCÜM KALMADI, YARDIM BEKLİYORUM'

Resmi nikah yapmalarına rağmen oğullarını nüfusuna kaydettiremediğini söyleyen Şerif Koçer, sözlerini şöyle devam etti:

"İki engelli çocuğumu üzerime alamıyorum. Çocuklarımın nüfusuna kayıtlı olduğu Y.G.'nin ret davası (nesebin reddi) davası açması gerekiyormuş. Aynı zamanda, çocuklarıma DNA testi  yaptırmam, bana ait olduklarını ispatlamam gerekiyormuş. 23 yıldır süren bu olaylar beni hem ekonomik hem de psikolojik olarak bitirdi. Ne avukat tutacak param kaldı ne de DNA testi yaptırmaya imkanım var. Çobanlık yaparak iki engelli çocuğuma bakıyorum. Yiyecek ekmeğe muhtacım. Evimde yıllardır elektriğim bile yok. Elimde avucumda ne varsa hepsini bu süreçte harcadım. Kalp yetmezliği hastasıyım. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Çocuklarımı artık benim üzerime versinler. Dayanacak gücüm kalmadı. Devlet büyüklerimizden bu konuda yardım bekliyorum."

Yorumlar (0)
banner1363
20°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 23 Ekim 2019
İmsak 05:23
Güneş 06:49
Öğle 12:24
İkindi 15:20
Akşam 17:49
Yatsı 19:09