banner1317

Devlet erkanı Anıtkabir'de!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve devlet erkanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri için Anıtkabir'de bulundu.

Devlet erkanı Anıtkabir'de!
banner1314

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve devlet erkanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri için Anıtkabir'e gelirken, törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TBMM Başkanvekilleri, TBMM Başkanlık Divanı ve milletvekillerinin katıldığı görüldü. 

TBMM BAŞKANI MOZOLEYE ÇELENK KOYDU

Mustafa Şentop Atatürk'ün mozolesine çelenk koyduktan sonra saygı duruşunda bulunulurken, İstiklal Marşı'nın okunması sonrasında Misak-ı Milli Kulesi'ne geçildi.

MECLİS BAŞKANI ANI DEFTERİNİ İMZALADI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop burada Antıkabir özel defterini imzaladı.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop mesajında şu ifadeleri kullandı:

Milli mücadelemizin büyük komutanı zatıalinizin huzurundayız. TBMM’nin taşıdığı büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve asıl sahibi olan asil milletimizin iradesi katidir. Milletimizin huzur ve refahı için var gücümüzle çalışma kararlılığımız tamdır ve neticeye varması mukadderdir. Cumhuriyetimizi kuran Gazi Meclis’imizin tarihi manasına vakıfız. TBMM olarak 99 yıllık tarihinde olduğu gibi bugün de ülkemizin gelişmesi, kalkınmasıyla ilgili çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu vesileyle zat-ı âlinizi ve bütün milletvekillerini rahmetle anıyorum.”

İLK ZİYARET MİLLİ EĞİTİM BAKANI'NDAN

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla beraberinde çocuklardan oluşan bir heyetle Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı. 

Bakan Ziya Selçuk, yanında iki öğrenciyle birlikte Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşundu bulundu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bakan Ziya Selçuk'un, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300