Çuvalların üstüne yattı: ' Ayakta durunca ayaklarım şişiyor'

Çuvalların üstüne yatarak fenomen olan Mahmut Tanal, "Uzun süre ayakta durduğumda ayaklarım şişiyor" dedi.

Çuvalların üstüne yattı: ' Ayakta durunca ayaklarım şişiyor'
banner1314

CHP’li Mahmut Tanal, oy çuvallarının üzerine yattığı fotoğrafıyla seçim gününün fenomenlerinden biri oldu. Tanal, “Demokrasi nöbeti tuttuk. Bu insani anlamda yorgunluğun ve bitkinliğin vermiş oldu bir haldi.

YORGUNLUĞUN FOTOĞRAFI

Tanal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu insani anlamda yorgunluğun ve bitkinliğin vermiş oldu bir haldi. Vatandaşımızın milli iradesi neyse o milli iradenin ortaya çıkması lazım.”

DEVLETİN VE YSK’NİN GÖREVİ

Yurttaşların oy ve sandıklarının değişmesinin ahlaki, dini ve siyasi olarak doğru olmadığını ifade eden Tanal, “Aslında devletin ve YSK’nin yapması gerekeni biz burada yapıyoruz. Ne kadar acıklı bir şey? Biz önce Allah’a inanırız, Allah’tan sonra devletin birliğine inanırız. Mesela şu anda bulunduğumuz yer bir spor kompleksi ve büyükşehir belediyesinin personelleri var” açıklamasını yaptı. Tanal, “Ne fark eder biz yerde de otururuz, çuvalların üzerinde de yatarız. Mesele ülkemizin geleceğiyse geri teferruattır. Kapılar açık, bizim gözetim ve denetimimizde, her şey şeffaf. Halkımızın oy verdiği sandıkları korumaya devam edeceğiz, demokrasi nöbetine devam” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312