doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Güncel Veriler Açıklandı! Bakan Koca’dan Son Uyarı!

koronavirus-asi-koronavirus-asisi-yerli-asi-1476960
Daha Fazla Göster

Güncel Veriler Açıklandı! Bakan Koca’dan Son Uyarı! Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 269 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 19 bin 391 oldu.

Türkiye’de son 24 saatte 279 bin 63 Kovid-19 testi yapıldı, 19 bin 391 kişinin testi pozitif çıktı, 269 kişi hayatını kaybetti. İyileşen sayısı ise 24 bin 289 oldu. Bakan Koca “. Okullar yarın açılıyor. Yedi yaşındaki çocuklarımız sınıflarında maskeli olacak. Hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Nihai çözüm, aşı! Aşılarımızı hemen yaptıralım. Tedbirlerde çocuklarımız kadar hassas olalım.” dedi.

Bakan Koca Duyurdu Ogrenci Velilerine Zorunlu Olacak Koronavirüs

 

97 MİLYON 113 BİN 297 AŞI
18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 79,83, ikinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 61,69 olarak gerçekleşti. Türkiye’de bugüne kadar yapılan aşı sayısı toplam 97 milyon 113 bin 297’ye yükseldi.

İLLERE GÖRE AŞILAMA
En az bir doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il, sırasıyla Muğla, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, Amasya, Aydın, Balıkesir, Kilis ve Yalova olarak açıklandı. En az bir doz aşı yapılanların oranı en az iller ise Şanlıurfa, Gümüşhane, Diyarbakır, Mardin, Muş, Bingöl, Batman, Bitlis, Bayburt ve Siirt olarak sıralandı.

bakan koca son uyari Koronavirüs

 

“ÇOCUKLARIMIZ KADAR HASSAS OLALIM”
Güncel verileri sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yeni vaka sayımız 19.391. Covid-19 sebebiyle bugünkü can kaybımız 269. Okullar yarın açılıyor. Yedi yaşındaki çocuklarımız sınıflarında maskeli olacak. Hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Nihai çözüm, aşı! Aşılarımızı hemen yaptıralım. Tedbirlerde çocuklarımız kadar hassas olalım.” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir