banner1219

Gümüşhane’de Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı

Gümüşhane Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme, Çevre, Kültür ve Turizm Birliği’nin olağan Birlik Meclisi toplantısı Vali Okay Memiş başkanlığında gerçekleştirildi.Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıda 2018 yılı yatırım...

Gümüşhane’de Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı
banner1227

Gümüşhane Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme, Çevre, Kültür ve Turizm Birliği’nin olağan Birlik Meclisi toplantısı Vali Okay Memiş başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıda 2018 yılı yatırım programı ve 2017 yılı kesin hesabı görüşüldükten sonra Birlik encümenine iki muhtar üye ile 2 İl Genel Meclisi üyesinden oluşacak 4 asil üye seçimi gerçekleştirildi.

İlk olarak gerçekleştirilen muhtar üye seçiminde Şephane köyü muhtarı Mustafa Gürbüz ve Olucak köyü muhtarı Reşit Ayaz Birlik Encümenine üye olarak seçilirken, İl Genel Meclisi üyeleri arasından da Şerif Bayraktar ve Zülfikar Bal seçildi.

“Gümüşhane İl Özel İdaresi 2 yıldır rekor seviyede hizmetler yapıyor”

Toplantıda konuşan Vali ve Birlik Başkanı Okay Memiş, Gümüşhane İl Özel İdaresi’nin yaklaşık 2 yıldır rekor seviyede hizmetler yaptığını belirterek, “Bunda hepinizin emeği ve anlayışı var, hepinize teşekkür ediyorum. Kırsal alanda birinci öncelik kaliteli ve sağlıklı içme suyudur. Ondan sonra yol geliyor. Standardı yüksek, kaliteli yol yapmak bizin en önemli görevlerimizdendir. Hem içme suyu hem de yol konusunda iyi durumdayız” dedi.

“Vatandaş-devlet işbirliği önemli”

Nüfus ve diğer kriterlere dikkat ederek sıcak asfalt çalışmasına bu yıl başlayacaklarını dile getiren Vali Memiş, “Biz işimizi iyi yapmaya gayret ediyoruz. Rekor seviyede yol yaptık. 600 kilometre yol yaptık göreve geldiğimizden beri. Çevre illerle kıyaslayabilirsiniz. Ne kadar hizmet edersek edelim, eksiklerimiz olacak. Ana merkezleri yaptıktan sonra mahalle yollarımız var. Eskiden köylü vatandaş-devlet işbirliği diye bir şey vardı. Artık o kalmadı. Herşeyi devlet yapıyor. Köylü vatandaşlarımızın desteğini artık alamıyoruz. Destek olunmalı” dedi.

Kamu kaynağını çarçur etmeyip hep yatırıma, hizmete yönlendirmeye gayret ettiklerinin altını çizen Vali Memiş, en önemli sorunlardan birisinin de köylerde cep telefonlarının çekmemesi konusu olduğunu belirterek, köylerde ev yapılmasını kolaylaştırmaya çaba gösterdiklerini söyledi.

“İnşallah bu yıl da rekor seviyede yol, içme suyu ve diğer hizmetleri sizlerin ayağına getireceğiz”

İşlerini iyi yaptıklarını ifade eden Vali Memiş, “İnşallah bu yıl da rekor seviyede yol, içme suyu ve diğer hizmetleri sizlerin ayağına getireceğiz. Herkes yöneticilerine güvensin. İyi ve çalışkan bir ekip var Özel İdare’de. Derdimiz hizmetin en iyisini en güzelini sağlamak, doğru işler yapmak” diye konuştu.

Toplantıda söz alan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan ise kurum olarak muhtarlarla etle tırnak gibi olduklarını belirterek, kuraklık tehdidine karşı köylerde içme suyunda sayaçlı sisteme geçilmesinin faydalı olabileceğini söyledi ve özellikle asfalt yolların uzun ömürlü olması için muhtarların aşırı yük konusuna dikkat etmelerini istedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Gürbüz Demir ise yapılan güzel hizmetler için teşekkür ederek, kendilerine iletilen bazı talepleri Vali Memiş ve diğer yetkililere aktardı.

Toplantıda daha sonra muhtarlar tek tek söz alarak taleplerini iletti.

Toplantıya Vali Yardımcısı Ali Arıkan, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, İl Genel Meclisi üyesi Zülfikar Bal, Gümüşhane Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Gürbüz Demir ve merkeze bağlı 93 köyden 89 köyün muhtarı katıldı.

Toplantının ardından Vali Okay Memiş tarafından tüm muhtarlar ve birlik üyesi İl Genel Meclisi üyelerine İl Özel İdaresi sosyal tesislerinde yemek verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148