Finans Analisti İslam Memiş, piyasada yaşanan düşüşlere gündeminde yer verdi. Değerlendirmelerde bulunan Memiş, gram altın yatırımcısının hatasından bahsetti. Yeni yol haritası çizerek tahminlerini de açıkladı.

BORSA DİRENCİ KIRAMADI

Altın ve gümüş piyasasında yaşanan düşüşlerin ardından ilk açıklama Ekonomist İslam Memiş'ten geldi. İslam Memiş açıklamalarına Borsa İstanbul ile başladı. 9223 puana yükselen borsanın beklenen 9400 direncini kıramadığını söyleyerek, "Bayat balık gibi yoluna devam ediyor Borsa İstanbul 100 endeksi" sözlerini kullandı.

DOLAR MÜDAHALEYE HAZIR

Borsa açıklamasının ardından dolar kurunu işaret eden Memiş, 32,60 - 32,70 seviyelerinde olduğunu belirterek 1 liralık makas aralığına dikkat çekti. Yükselişlerin yavaşladığını, düşüşlerin ise kalıcı olmadığını vurguladı. TCMB'yi işaret eden Memiş, müdahaleye hazır bir şekilde bekleyeceğini söyleyerek, "Seçimlerden sonra bakalım nasıl bir politika izleyeceğiz" sözlerini paylaştı.

GAZA GELMEYİN, ALMAYIN!

İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 50 bin TL'nin geri ödemesi dudak uçuklattı İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 50 bin TL'nin geri ödemesi dudak uçuklattı

Altın fiyatlarındaki hareketlilikten bahseden Memiş, ons altının 2174 dolarda olduğunu, geçtiğimiz gün 2223 dolara kadar yükselip ardından 2162 dolara kadar gerilediğinden bahsetti. Ons altın bir günde 100 dolarlık satış görülürken, uyarılarda bulundu. Yatırımcıyı 'Gaza gelmeyin, almayın, uzak durun" diyerek uyaran Memiş, ciddi bir düşüş olduğunu söyledi. Ons altın tarafında 61 dolarlık düşüşe dikkat çekti.

BİR GÜNDE 100 LİRA GERİLEDİ

Yatırımcıların merakla beklediği gram altın değerlendirmesi de paylaşıldı. Gram altın için 2300 TL'yi işaret ettiklerini söyleyen Memiş, Kapalıçarşı'da 2472 lira olduğunu belirtti. Gram altın geçtiğimiz gün 2548 TL'ye kadar yükselirken, serbesty piyasada 2447 TL'ye kadar gerileme kaydetti. İslam Memiş gram altın konusunda, "Almayın, uzak durun çağrılarım var. Bir günde 101 lira geriledi gram altın. Bangır bangır mesajlar paylaştım. Altın düştü, altın almak isteyen buyurun sahne sizin dedim. Yine orta ve uzun vadede 3000 ve üzerindeki rakamları bekliyoruz. Her düşüş alım fırsatı, hem ons hem gram bazında yükselişler bitmedi" uyarısını yaptı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.