Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu’dan Çağrı Var

ali-mutludan-cagri-var
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu’dan Çağrı Var XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu, tam kapanma sürecinde optisyen ve gözlükçülerin muaf tutulması gerektiğini söyledi

XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu, tam kapanma sürecinde önceden alınan saat 10.00 ile 17.00 arası açık olma kararının iptal edildiğini, optisyen ve gözlükçülerin tam kapanma sürecinde hizmet veremeyeceğini açıkladı.

WhatsApp Image 2021 05 02 at 19.24.13 Ana Manşet

MUAFİYET KALDIRILDI

Geçtiğimiz günlerde Samsun Medya Grubu’na açıklamalarda bulunan XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu, tam kapanma sürecinde İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge doğrultusunda pazar günü ve bayram tatili hariç diğer günler saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında açık olacağını açıklamıştı. Ancak Başkan Mutlu alınan son karar ile optisyenlik müesseselerindeki muafiyetin kaldırıldığını söyledi.

GÖZLÜK TIBBİ BİR ÜRÜNDÜR

Başkan Mutlu vatandaşlara tam kapanma sürecinden sonra hizmet vermeyi sürdüreceklerini belirterek, “Gözlük camı tıbbi cihaz ürünüdür, Gözlük çerçevesi tıbbi cihaz ürünüdür, optisyen gözlükçüler görmeye yardımcı tıbbi malzeme (gözlük) üreten tek yetkili kişidir. Bu nedenle bizler tam kapanmadan muaf tutulmalıyız” ifadelerini kulllandı. Öte yandan Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu da tam kapanma sürecinde optisyenlik müesselerinin kapatılmaması gerektiğini açıkladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir