Gözler Kabine Toplantısında! Bayramda Tam Kapanma Olacak Mı?

Gözler Kabine Toplantısı'nda! Bayramda tam kapanma olacak mı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gözler Kabine Toplantısında! Bayramda Tam Kapanma Olacak Mı? Milyonlar bayramda tam kapanma olup olmayacağının yanıtını merak ediyor. Peki tam kapanma gelecek mi, bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?

TAM KAPANMA GELECEK Mİ?
Sağlık Bakanlığı Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan Odabaş, geçen hafta içindeki ivmede bir önceki haftaya göre bir azalma söz konusu olduğunu vurguladı.

Şu andaki tedbirlerle geçen yılın kasım ayındaki düşüşün sağlanamadığını belirten Odabaş, “tam kapanma” tedbiri olasılığına ilişkin soruya, şu yanıtı verdi: “Cumhurbaşkanı da söylemişti; ‘İki haftalık kısmi kapanma, ondan sonrasında da yeterli azalma olmazsa tam kapanma ya da daha sert önlemler’ diye ifade etmişti. Şu anda, esnek çalışma ödeneklerinin tekrar gündeme gelmiş olmasını, bu sektörlere yönelik de bazı sınırlamaların olacağı yönünde bir niyet göstergesi olarak okuyorum. Açıkçası hükümet, bir anda tam kapanma noktasında, aşı tedarikini önceledi diye düşünüyorum. Kapandığınız zaman, aşılarınızı hızlı bir şekilde yapmanız lazım ki açıldığınızda bağışıklık düzeyini yükseltmiş olun, bir işe yarasın. Aşı tedariki sürecini de eş zamanlı olarak yürütmeye çalışıyorlar. O nedenle büyük olasılıkla kısmi kapanma uygulandı. Vaka sayılarında kasım ayındaki gibi güçlü bir düşüş olmadığı takdirde, daha güçlü önlemleri alması hükümetin kaçınılmaz bir görevi.”
BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?
Tam kapanma ve bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama gerçekleştirilmedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir