Yerel seçim miting programlarına ara veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Kabine toplantısına başkanlık edecek. Emekli ikramiye 10 bin TL mi olacak? Emekli bayram ikramiyesi ne kadar, ne zaman verilecek? Detaylar haberimizdedir…

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ 10 BİN TL Mİ OLACAK?

31 Mart yerel seçimleri öncesi milyonlarca emekliyi sevindirecek bir iddia kulisleri hareketlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün gerçekleşecek Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek 3 bin TL olarak açıklanan emekli bayram ikramiyelerinin 10 bin TL'ye yükseltildiğini duyuracağı öne sürüldü.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin 2 bin TL'den 3 bin TL'ye çıkarılması ve iki bayram için toplam 6 bin TL ödeme yapılacağının açıklanması emeklilerin tepkisini çekerken Erdoğan'ın bugün yapılacak Kabine'nin ardından kameraların karşısına geçerek emeklinin bayram ikramiyesini 10 bin TL olarak açıklayacağı iddia edildi.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 15.00'te başlayacak. Enflasyonla mücadele başta olmak üzere ekonomideki son durum değerlendirilecek. Ramazan ayı yaklaşırken fahiş fiyat artışı yapılmaması için ele alınacak tedbirler görüşülecek.

Tüm otomobillerde bir özellik tarih oluyor Tüm otomobillerde bir özellik tarih oluyor

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.