Spor Toto 1. Lig’in 22. haftasında Grandmedical Manisaspor, sahasında konuk ettiği Adanaspor’a ilk yarı ve ikinci yarının uzatma dakikalarında yediği gollerle 2-1 mağlup oldu.

Maçın ardından her iki takımın teknik direktörleri basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Sezon başından bu yana maddi sıkıntılarla boğuşan ve ligin alt sıralarına demir atan G.Manisaspor’un teknik direktörü Taner Taşkın, Adanaspor mağlubiyeti sonrası yaptığı açıklamada, “Oyuncu grubumu gönülden tebrik ediyorum. Bugün galibiyeti hak eden bir oyun ortaya koydular. Çok iyi oynadığımız maçın önüne hakem geçti. Aleyhimize verilen bir penaltı var ve lehimize verilmeyen bir penaltı var. Bugün bir takım galip gelecekse, maçın hakkaniyete göre Manisaspor’un kazanmalıydı. Adanaspor’u almış olduğu galibiyetten dolayı kutluyorum. Bizim ligde en yakın rakiplerimizle aramızda şu anda 10 puanlık bir fark var. Biz şu anda düştü gözüyle görülüyoruz ki hakemler ona göre davranıyor gibi geliyor bana. Biz emeğimizin hakkını almak istiyoruz. Kim şampiyon olur, kim düşer, kim Play-off’a kalır bizi ilgilendirmiyor. Biz bu çocuklarla bu süreci iyi idare ettirmek için geldik. Manisaspor’u ayaklar altına aldırmak istemiyoruz. Biz çıkıp tıkır tıkır oynuyorsak, maçın önüne hakemin geçmesini istemiyoruz. Biz bugün maalesef hakeme mağlup olduk. Adanaspor’u da almış olduğu galibiyetten ötürü bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Adanaspor cephesi

Haftalardır ihtiyaçları olan galibiyeti son dakikalarda almanın mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Adanaspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, “Bundan önceki maçlarda da iyi oynamamıza rağmen üzerimizde bir baskı vardı. İyi oynayıp galip gelememe travması sahada oyuncularımızın kendileri gibi oynamasına engel oluyordu. Ligde makas daraldı. Play-off hattından uzaklaşmamak adına her maçın önemi arttı. Bu anlamda baktığımızda oyunun genelinde çok iyi oynayan taraf bizdik. Maçı daha önce koparma şansımız vardı, değerlendiremedik. Hiç beklemediğimiz anda kalemizde gol yedik ve durum berabere geldi. Bundan sonra rakip direnç kazandı. Bizim yaşadığımız travma nedeniyle bir türlü istediğimiz pozisyonlarda, istediğimiz gol vuruşunu yapamadık. Böylece son dakikaya kadar geldik Bugün aldığımız 3 puanla moral ve motivasyon kazandık. Üzerimizdeki baskıdan biraz da olsa çıkma şansı yakaladık. Önümüzde bir Adana derbisi var. Oradan alacağımız 3 puan bize daha moral ve motivasyon sağlayacak. Manisasapor da genç oyunculardan kurulu iyi bir takım. Bugün iyi mücadele etti. Onları da tebrik ediyoruz” dedi.