Hilas Otel

Çelik İnşaat

"Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırması

KARABÜK (AA) - Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Mehmet Mescier, "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500)" araştırmasında, Karabük'ten Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Mescier Demir Çelik...

KARABÜK (AA) - Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Mehmet Mescier, "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500)" araştırmasında, Karabük'ten Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Mescier Demir Çelik ile Çağçelik Demir ve Çelik firmasının yer aldığını bildirdi.

Karabük'ten 3 firmanın yer almasının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Mescier, şunları kaydetti:

"Gelecekte bu başarıyı yakalayacak firmaların çoğalması büyük arzumuzdur. Bizler ihracatımızı daha üst seviyelere çıkarmak istiyorsak rekabet gücü yüksek, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına ağırlık veren katma değeri artışı sağlayan yüksek ürünler elde eden firmalarımızın sayısını çoğaltmak en büyük hedefimizdir. Bildiğiniz gibi bu tür sıralamalarda şirketlerin istihdamı, satış politikaları, ihracat rakamları, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına verilen ağırlık gibi kriterler ön plandadır. Oda olarak bizlere düşen en önemli görev ve sorumluluk, Karabük iş dünyasının rekabetçi yapısını güçlendirecek sağlam projeler üretmek ve bu projelere azami ölçüde katkıda bulunmaktır. Bununla beraber yeni iş kollarının faaliyete geçmesiyle 326 milyon dolar seviyelerinde gezinen ihracatımız daha yukarılara çıkarmaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308