banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Türkiye'nin en mutlu insanları Sinop'ta yaşıyor!

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2014 yılı araştırmasına göre Türkiye'de en mutlu insanların yaşadığı kentler sıralamasında birinci olan Sinop, 2016'da da ilk sırada yer aldı.

Son Dakika 30.04.2017, 14:38
461
Türkiye'nin en mutlu insanları Sinop'ta yaşıyor!

TÜİK tarafından daha önce yapılan araştırmalarda "Yaşam memnuniyeti en yüksek, en güvenli şehir, yaşlı nüfusun en fazla olduğu kent" gibi konularda ilk sırada bulunmasıyla dikkati çeken Sinop, yeniden Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent seçilerek ikinci kez bu unvanın sahibi oldu. 

Şehir merkezinde trafik ışığının bulunmadığı "hoşgörü kenti" Sinop, ikinci kez aldığı bu unvanla adeta mutluluğuna mutluluk kattı.

BAŞKAN ERGÜL: GURUR DUYDUK!

Belediye Başkanı Baki Ergül, Türkiye'nin en mutlu insanların yaşadığı kent sıralamasında ikinci kez ilk sırada yer almalarından dolayı gurur duyduklarını söyledi. Sinopluların kendilerini mutlu hissetmelerinin birden fazla nedeni bulunduğunu dile getiren Ergül, yerel yöneticiler olarak insanları mutlu edebilmek için mesai saati gözetmeden çalışmaya devam ettiklerini anlattı.

'HOŞGÖRÜ VE SEVGİ KENTİ'

Sinop'un her geçen gün farklı özellikleriyle Türkiye gündeminde kendisine yer bulduğuna işaret eden Ergül, şunları kaydetti:

"Sinop doğal güzelliği, insanların birbirlerine olan yaklaşımlarından ötürü bu unvanı sonuna kadar hak ediyor. Bu araştırma bize gösteriyor ki her sene mutluluğumuza mutluluk katıyoruz. Çünkü Sinop, toplumun her kesiminin kendisini rahatça ifade edebildiği bir hoşgörü ve sevgi kenti. Güvenlik, ulaşım, yerel hizmetlere baktığımız zaman vatandaşlarımızın memnuniyetlerini görüyoruz. Bu unvana yeniden sahip olmaktan dolayı gurur duyduk. Biz de yerel yöneticiler olarak bu kentin insanlarını mutlu edebilmek için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz." 

VATANDAŞLAR SİNOP'TA YAŞAMAKTAN MEMNUN

Sinop'un ikinci kez mutlu şehir seçilmesi, kentte yaşayan vatandaşlarca memnuniyetle karşılandı.

Gülbahar Karaduman Karslı, Sinop'un en büyük özelliğinin insanların yaşamlarını kolaylaştırması olduğunu belirtti. Kentin her yerine rahatlıkla ulaşım sağlanabildiğini vurgulayan Karslı, Sinop'un özellikle kadınlar için çok güvenli bir şehir olduğunu söyledi.

İnsanların birbirlerine karşı davranışlarının da çok olumlu olduğunu aktaran Karslı, "Böyle olunca bizim mutlu olmamamız için geriye bir sebep kalmıyor. Tabii ki bazı alanlarda sıkıntılar var ama hayatta en önemli şey insanların kendileri ve çocuklarını güvende hissetmesi. Bu açıdan baktığımız zaman, evet, biz kendimizi mutlu hissediyoruz." ifadesini kullandı.

Adem Kayır da Sinop'un doğal güzelliklerinin bile insanları mutlu etmeye yettiğini dile getirdi.

Saygı ve sevginin önemine değinen Kayır, Sinop'ta insanların birbirlerinin yaşam tarzlarına saygı duyduğunu, bunun da insanları iki kat mutlu ettiğini anlattı.

Erkan Bayır da Sinop'ta yaşamaktan çok memnun olduğunu kaydetti.

Yorumlar (0)