banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Trabzon'da "Türkçülük Günü" yürüyüşü

banner1357

TRABZON (AA) - Trabzon'da, Ötüken Dergisi Trabzon Temsilciliğince "3 Mayıs Türkçülük Günü" dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Ötüken Dergisi Trabzon Temsilciliği üyeleri, "3 Mayıs Türkçülük Günü" nedeniyle...

Genel 03.05.2018, 14:26
Trabzon'da
banner1353
banner1375

TRABZON (AA) - Trabzon'da, Ötüken Dergisi Trabzon Temsilciliğince "3 Mayıs Türkçülük Günü" dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Ötüken Dergisi Trabzon Temsilciliği üyeleri, "3 Mayıs Türkçülük Günü" nedeniyle Uzun Sokak'ta bir araya geldi.

Ellerinde Türk bayrakları bulunan katılımcılar, sloganlar atarak Atatürk Alanı'na kadar yürüdü.

Ötüken Dergisi Trabzon Temsilciliği üyelerinden Mehmet Ali Doğan, yürüyüş sonunda alanda yaptığı konuşmada, 3 Mayıs tarihinin, Türk milliyetçiliğinin şaha kalkışının yıl dönümü olduğunu belirtti.

Türkçülüğün, kendisini savunanlardan yüksek bir ahlaki sorumluluk ve görev bilinci istediğini dile getiren Doğan, şunları kaydetti:

"Türkçü gençler buna layık olabilmek için kendilerini en iyi bir şekilde hazırlamaktadır. Yaptığı işte en iyisi olmak ve alanında yükselmek amacı taşıyan Türkçüler, aynı zamanda ahlak ve nezaket kuralları içerisinde kendilerini yetiştirmektedir. Türkçü gençlerin azameti, kararlılığı ve cesareti geleceğe şekil verecek, bu milleti, devleti ve vatanı ileriye taşıyacak hamleleri inşa edecektir. Türkçülerin vatan ve millet düşmanlarına karşı taviz vermeyen dik duruşu ve mücadeleciliği ilelebet sürecektir."

Doğan'ın konuşmasının ardından grup dağıldı.

Yorumlar (0)