Safranbolu'da engelli şarj istasyonları

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediyesi tarafından kentin çeşitli noktalarına konulan engelli aracı şarj istasyonları engellilere büyük kolaylık sağlıyor.Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, gazetecilere yaptığı açıklamada,...

Safranbolu'da engelli şarj istasyonları

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediyesi tarafından kentin çeşitli noktalarına konulan engelli aracı şarj istasyonları engellilere büyük kolaylık sağlıyor.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, engelli vatandaşların yaşam kalitesinin arttırılması, kendi kendine yetmeleri ve tüm imkanlardan yararlanmalarını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Her insanın başına gelebilecek olan bu durum karşısında duyarlı olunması gerektiğini ifade eden Kaymakam Ürkmezer, şöyle konuştu:

"Engelli insanlara acımak yerine, onları hayata bağlayacak davranışlarda bulunup yaşamlarını kolaylaştırarak mutlu olmalarını sağlamalıyız. Engelli araçları için şarj istasyonları vatandaşlarımızın yolda kalmamaları için önemli bir uygulama. Üç noktada hizmete sunduğumuz istasyonların aktif olarak kullanıldığını görmek beni memnun etti. Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Engellilerimizin toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için desteklenmesi yalnızca devletin değil, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun diğer kesimlerinin de ortak görevidir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826