banner1496

banner1499

banner1334

(özel Haber) Baraka Ve Çadirlarda Sıfırın Altında Yaşam Mücadelesi

banner1357

Kara kışı çadırlarda ve derme çatma barakalarda geçiren evsiz vatandaşlar, hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğü günlerde zorlu bir yaşam mücadelesi veriyor. Dondurucu soğukta çıplak ayaklarla karlar üstünde oyun oynayan...

SON DAKİKA 08.01.2015, 10:45
50
(özel Haber) Baraka Ve Çadirlarda Sıfırın Altında Yaşam Mücadelesi
banner1353
banner1375
Kara kışı çadırlarda ve derme çatma barakalarda geçiren evsiz vatandaşlar, hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğü günlerde zorlu bir yaşam mücadelesi veriyor. Dondurucu soğukta çıplak ayaklarla karlar üstünde oyun oynayan çocukların yaşam savaşı yürek sızlatıyor.
Yurt genelinde etkili olan soğuk hava ve kar yağışı dışarıda kalan evsizlerin yaşam mücadelesini daha da zorlaştırıyor. Hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi ile soğuk kış günlerinde derme çatma barakalar ve çadırlarda yaşayan vatandaşların zorlu yaşam koşulları yürek sızlatıyor.
Zeytinburnu’ndaki metro üst geçidinin altında ve Altınşehir viyadüğünün altında baraklarda yaşayan vatandaşlar, çöpten topladıkları geri dönüşüm malzemeleri ile geçimlerini sağlıyor. Dondurucu soğukta barakalarda yaşayan çocuklar bir yandan çıplak ayaklarla karlar üzerinde oyunlar oynarken, diğer yandan da sobanın etrafına toplanarak ısınmaya çalışıyorlar. Kara kışı derme çatma barakada geçiren Mihrekalı ailesi geceleri donmamak için birbirlerine sarılarak uyuduklarını belirterek, yetkililerden kendilerine yardım eli uzatılmasını istiyor.
"EKMEĞİMİZİ ÇÖPTEN ÇIKARTIYORUZ"
“Bizim bu çektiğimiz rezilliği görmenizi istiyorum” diyen Bahar Mihrekalı, “Evimiz yok, sıcak bir çatımız yok. Dışarıda barakaların içinde kalıyoruz. Soğuktan dışarıda donacağız, yiyecek ekmeğimiz yok. Yardım eden yok mu bu Türk vatandaşlarına. Suriyelileri hep kucakladılar, bizi de kucaklasınlar artık yeter. Kağıt toplayıp geçimimizi sağlıyoruz. Belediye gelse bizi buradan kovar. Ekmeğimizi çöpten çıkartıyoruz, çoluk çocuk topluyor plastik onu satıyoruz” dedi.
Eşi cezaevinde yatan Deniz Mihrekalı ise, eşinin cezaevinden çıkarılması için devletten af istediğini ve geceleri çadırda 10 kişi kaldıklarını, soba yakmalarına rağmen soğuktan donduklarını dile getirdi.
Yorumlar (0)
18°
açık
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:47
Güneş 05:29
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:52
Yatsı 21:27