banner1361

banner1365

banner1499

banner1334

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

banner1357

- "Her tarafa karayoluyla gidiyorum. İçinden geçtiğimiz ilçe veya il tertemizse 'Burası AK Parti'li' diyorum. Ama pislik götürüyorsa, çöpler toplanmıyorsa o mutlaka CHP'li belediyeler" - "Ertesi gün Trakya'ya gideceğim. Oradaki belediyelerin hepsi CHP'li. O belediyelerin hiçbiri atık su biyolojik arıtma tesisi yapamadı. Belediyenin vazifesi olmasına rağmen, Sayın Cumhurbaşkanımız başbakanlık görevindeyken 'Veysel hoca, bunlar yapamıyor, sen yap. Trakya Avrupa'ya açılan kapı, utanıyoruz' dedi. Şimdi bunları biz yapıyoruz" - "Türkiye'de turizme hizmet veren oteller çok iyi. Dünyanın her yerini gezdim. Paris'teki otellere 3 yıldız vermem, '5 yıldızlı otel' diyorlar. Onların yanında bizim oteller 7 yıldızlı"

SON DAKİKA 08.08.2017, 17:41
20
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
banner1353
banner1375

AMASYA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Nefes almak istiyorsanız CHP'li belediyelerin olduğu yerlere gideceksiniz" sözlerini eleştirerek, "Her tarafa karayoluyla gidiyorum. İçinden geçtiğimiz ilçe veya il tertemizse 'Burası AK Parti'li' diyorum. Ama pislik götürüyorsa, çöpler toplanmıyorsa o mutlaka CHP'li belediyeler." dedi.

Bakan Eroğlu, Amasya Valisi Osman Varol'u makamında ziyaret etti. Daha sonra basın toplantısı düzenleyen Eroğlu, Amasya'da bakanlığının yaptığı tesisler hakkında bilgi verdi.

Orta Anadolu Gelişim Projesi hazırladıklarını belirten Eroğlu, "Amasya da bu gelişim projesinin içinde. 2019'un sonuna kadar bitirmek istediğimiz bu proje için 13 milyar 230 milyon lira yatırım yapılacak." diye konuştu.

- "Sevgili Almanlar, gelin kardeşim, sizinle bir problemimiz yok"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Almanlar Türkiye'ye gelmesin." yönünde açıklaması olduğunu dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye'de her turist, gecenin en geç saatlerinde bile elini kolunu sallayarak gezebilir. Hiç kimse dokunmaz. Gitsin bakalım başka yerlere gece, ne diyorlar, 'Aman gece çıkma, çıkacaksan da arabayla gez.' Burası Türkiye, burası en emin, en güzel, en muhteşem ülke. Türkiye'de turizme hizmet veren oteller çok iyi. Dünyanın her yerini gezdim. Paris'teki otellere 3 yıldız vermem, '5 yıldızlı otel' diyorlar. Onların yanında bizim oteller 7 yıldızlı. Bizim milletimiz misafirperverdir. Ey Kılıçdaroğlu, böyle Almanlara falan 'Türkiye'ye gelmeyin' deme. Sevgili Almanlar, gelin kardeşim, sizinle bir problemimiz yok ki. Tarihi bir dostluğumuz da var. Bazı yöneticilerin birkaçıyla problem olabilir ama Alman milletiyle kadim bir dostluğumuz var. Birinci Dünya Savaşı'nda birlikte aynı cephelerde çarpıştık."

- "Pozitif ayrımcılık yapıyoruz"

Kılıçdaroğlu'nun "Nefes almak istiyorsanız CHP'li belediyelerin olduğu yerlere gideceksiniz" sözlerini de eleştiren Eroğlu, şunları kaydetti:

"Her tarafa karayoluyla gidiyorum. İçinden geçtiğimiz ilçe veya il tertemizse 'Burası AK Parti'li' diyorum. Ama pislik götürüyorsa, çöpler toplanmıyorsa o mutlaka CHP'li belediyeler. Ertesi gün Trakya'ya gideceğim. Oradaki belediyelerin hepsi CHP'li. O belediyelerin hiçbiri atık su biyolojik arıtma tesisi yapamadı. Belediyenin vazifesi olmasına rağmen, Sayın Cumhurbaşkanımız başbakanlık görevindeyken 'Veysel hoca, bunlar yapamıyor, sen yap. Trakya Avrupa'ya açılan kapı, utanıyoruz' dedi. Şimdi bunları biz yapıyoruz. 13 tane Trakya havzasındaki belediyelerin biyolojik arıtma tesisini biz yaptık. Dereleri biz ıslah ediyoruz, pozitif ayrımcılık yapıyoruz, su bile veremiyorlardı."

Bakan Eroğlu, "Edirne kaç yıldır CHP'li belediye, çöpleri toplayacak sistemi yok, utanıyoruz, yığıyor yolun kenarına. Amasya yıllar önce katı atık bertaraf tesisi yaptı. Belediye yaptı, biz de biraz destek verdik. Katı atıklar toplanıyor, hatta çöpten elektrik bile üretiliyor. İşte bu. Ey Kılıçdaroğlu, gel Amasya'ya bir gör, Edirne ile mi nereyle mukayese edeceksen et." dedi.

CHPli belediyelere seslenen Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Su getiremiyorsanız, biz getiririz. Dereleri ıslah edemiyorsanız, biz ederiz. Aydın'da su yoktu, suyu biz getirdik. İzmir'de su yoktu, biz getirdik. Aydın'da suyu getirmek için 'Orman ve Su İşleri Bakanı kim oluyor, biz yapacağız' dediler. Aydın'a su veremiyordu. İkizce Barajı'nı biz yaptık. Çine Adnan Menderes Barajı'nı biz yaptık. Dünyanın sayılı barajı. Aydın ve civarına suyu biz verdik. Büyükşehir Belediyesinin görevi. Ben İSKİ Genel Müdürüyken, bütün barajları ve su isale hattını biz yaptık. Devletten yardım almadığımız gibi borçlar ödedik. Şimdi biz onlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Şimdi bizden rica ediyor. Kılıçdaroğlu, bunları öğren Allah aşkına, ondan sonra konuş, karşında bu işleri bilen bir bakan var."

Toplantıya, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı da katıldı.

Yorumlar (0)
banner1474
22°
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:34
Öğle 12:45
İkindi 16:35
Akşam 19:46
Yatsı 21:18